Не слід думати, що зварювальне обладнання та, зокрема, зварювальні апарати використовуються тільки професійними зварниками і виключно на виробництві. Їм може користуватися будь-хто, що вже звик сам облаштовувати свій будинок, гараж, дачу або котедж.
Зварювальні апарати, як і зварювальні електроди, можуть знадобитися при всіляких ремонтних або будівельних роботах: наприклад, потрібно зробити паркан з металу, зварити арматуру перед заливкою фундаменту, виготовити теплицю або просто підставку для квіткових горщиків. Та хіба мало які потреби можуть виникнути у справжнього майстра? Рассмот основні типи зварювальних апаратів.
Сварка - це отримання нероз'ємного з'єднання деталей в результаті теплового впливу електричної дуги. Таким чином скріплюють деталі з пластмас, металів, кераміки і навіть скла. Чудово, що у такий спосіб можна зістикувати не тільки однорідні матеріали (метал з металом), а й абсолютно різнорідні (наприклад, метал зі склом).
Залежно від робочого струму зварювальні апарати поділяють на побутові (сила струму до 200 Ампер), напівпрофесійні (сила струму 200-300 А) і професійні (від 300 А). При виборі зварювального апарату неодмінно потрібно врахувати і такі його характеристики, як продуктивність, вага, час тривалої роботи без перерви, який матеріал Ви плануєте зварювати. Для використання в побуті найбільше підходять малогабаритні, компактні побутові моделі зварювальних апаратів: вони легко транспортабельні, підключаються до мережі напругою 220 Вольт і використовувати їх можна де завгодно, де є звичайна розетка.
Існує кілька різновидів зварювального обладнання, тобто типів зварювальних апаратів: генератори зварювальні (агрегати), трансформатори зварювальні, напівавтомати, зварювальні випрямлячі, зварювальні апарати інвертори. Всі вони виробляють зварювання металевих заготовок способом зварки. Такий тип зварювання є одним з найдешевших і найбільш простим.