При виготовленні пресформ величезна увага приділяється принциповому механізму - механізму стикування лиття машини. Він представляє собою прес, що забезпечує розкриття та закриття форм. Так само робить функцію утримуючого механізму в закритому стані під час нагнітання та холоду (твердіння) виливного виробу. Конструкція механізму стикування надає істотне вплив на техніко-економічні характеристики та витратність виробництва лиття машини.Маса смыкания механизма складає більше половины массы машины.
При виготовленні пресформи потрібно вибрати один з типів конструкцій пристроїв стику. Приймається виділити три головні групи: гідравлічні, гідромеханічні та механічні (або електромеханічні). По способу реалізації робочого ходу та створення сполуки всі механізми можна розділити на звичайні та замкнені. У звичайних конструкціях стиснення форм і створення запірної сили здійснюється одним і тим же механізмом, а напруга створюється іншим.
При виготовленні прессформ необхідно враховувати, що майже завжди лиття машини мають горизонтальну збірку, а виріб виливають у форму з вертикальною пласкою роз'ємом та центральним литником. При виготовленні виробів з арматурою використовують форми з горизонтальним з'єднанням (вертикальна збірка механізм стикування).
Типова механізм з'єднання, що встановлюється в процесі виробництва прессформ, представляє собою 4 або двоколонну пресу, що складається з 2-х недвижних траверсів, об'єднаних 4-мя железними колонами. По колонам, звичайно, направляючи рухається рухома плита, в яку запресовані чотири втулки. Гидроцилиндр з диференційним плунжером і манжетним ущільненням, укріплений на нерухомому траві; шток плунжера з'єднаний з рухомою плитою. Колони кріпиться до недвижним тракторам за допомогою гаек, зафіксованих засобами контргаек. Головним недоліком такого механізму є величезні розміри гідроциліндра, що вимагають скорочення часу переміщення плиток значного витрати води, а також масивність механізму за ступенем необхідності створення дуже великих зусиль стику. Достоинство механізму - його простота.