Спальня – це місце сну і відпочинку. Тут повинен панувати таємничий напівтемрява. Традиційні настінні бра і торшери вже відійшли на задній план. Останній писк моди у висвітленні спальні – це ефект зоряного неба. Його можна досягти за допомогою світлодіодів, світлофільтру і проектора. Повільно обертаючись, диск світлофільтру проектує на стелю «зірки», які хвилеподібно змінюють кольору. Ефект звичайно ж приголомшливий, але і коштувати це задоволення буде чимало.
Користуючись нехитрими прийомами освітлення можна досягти приголомшливих ефектів. Наприклад, для того, щоб візуально розширити вузьке приміщення необхідно протягнути карниз по периметру кімнати і розмістити на ньому маленькі світильники, направивши їх на стіну. Це як би зітре точні контури, зробивши їх розмитими. Ефект буде максимальним, якщо стіни приміщення світлих тонів. Світильники також бажано підібрати світлих і матових відтінків. Для цієї ж мети можуть використовуватися і підлогові торшери, наприклад світлові кулі, розташовані біля самої підлоги по кутках вузької кімнати.
Не забуваємо і про «дружбу» світильників і дзеркал. Відбиваючись у дзеркалі, світлові промені можуть візуально збільшити кімнату в 2 рази. Це дуже актуально для невеликих приміщень. У цьому випадку, вибираючи дизайн кімнати, віддайте перевагу матеріалів зі світловідбиваючими властивостями. Плануючи освітлення, пам'ятайте, що неправильне розташування джерел світла може привести не тільки до втоми очей, але і зіпсувати зір. Тому, працюючи за комп'ютером або просто читаючи книгу, розташовуйте освітлювальні прилади так, щоб світло падало зліва. Галогенні лампи негативно впливають на гостроту зору, тому їх використання в житлових приміщеннях небажано.