При оформленні інтер'єрів скло можна зробити кольоровим, нанести на нього малюнок, можна використовувати піскоструминну обробку, молірування, відполірувати кромки виробів, застосувати безліч інших операцій. Безмежні можливості нових технологій роблять скло незамінним в меблевому дизайні інтер'єру. З його допомогою меблі стає більш вишуканою та елегантною.
Правда, виробництво вітчизняної меблів з скла і металу поки що тільки розвивається, але на європейському ринку співвідношення між продукцією з традиційних матеріалів і меблями сучасного дизайну знаходиться приблизно в співвідношенні 70 до 30. З зростанням популярності стилю хайтек скляні конструкції стають все більш популярними і в Росії.
Найчастіше скло в поєднанні з металом або деревом використовується при виробництві столів, тумб різного призначення, комодів, вітрин. Каркас і опори цих виробів виготовляються з деревних матеріалів або металевих труб круглого або прямокутного перерізу. Прозорі скла використовуються при виготовленні прозорою меблів і меблів вітрин для житлових кімнат. У конструкціях столів, особливо імпортних, переважає багатошаровість. Це розсувні столи та столи, вітрини зі скляними стільницями і дерев'яними або металевими рамками і ніжками. Прозорі, матові, сатинового скла використовуються в конструкціях тумб для радіо - і телеапаратури.
Модною тенденцією є і декорування склом, переважно матовим, виробів, виготовлених з традиційних деревних матеріалів. Непрозоре скло накладається або наклеюється на різні поверхні меблів, виготовленої з дешевих матеріалів. В результаті, скажімо, стільниці з ламінованої деревинно-стружкової плити, декоровані склом, виглядають сучасно і стильно. Імпортна меблі з використанням скла і металу широко представлена наборами меблів для спальні. В них робиться акцент на поєднання металевого каркасу ліжка і фасади шаф. При цьому фасади шаф виконані з алюмінієвої або сталевий рамки з фільонками з матового або тонованого скла. Як правило, в цьому випадку кришки приліжкових тумб, комодів і трюмо в меблевому гарнітурі декоруються тим же видом скла.
Існує група виробів меблів, повністю виготовленої з скла, включаючи каркаси і опорні елементи. Така прозора меблі вважається в Європі найбільш престижною. Журнальні, письмові та обідні столи, тумби під телерадіоапаратуру, підставки і стелажі ставлять зазвичай в центральній частині приміщення.
У меблів для передпокоїв вироби зі склом і металом представлені в основному скляними подзеркальными полицями та шафами-купе. Рамки дверей цих шаф зроблені, як правило, з деревних матеріалів або алюмінієвого профілю. Фільончасті частина дверей доповнено вставкою зі скла або дзеркалом, які приклеюються до панелі з деревно-стружкової плити. Аля таких моделей використовуються загартовані стекла і дзеркала, які виробник нерідко додатково зміцнює захисною плівкою. При прямому сильному ударі таке скло розбивається на дрібні травмобезпечні осколки, а плівка не дозволяє цим уламком розсипатися.
Використання скла і металу в сучасному кухонному дизайні — це динамічно розвивається напрямок. Кухонні меблі, виконані в стилі хайтек, передбачає використання металевих поверхонь в поєднанні зі склом і металевим профілем. Втім, допустима і імітація металу. Прямі лінії — головна вимога закордонної моди для кухні. Сьогодні імпортна меблі такого типу є і на нашому ринку.
Природно, що творці інтер'єру для службових приміщень теж не обійшли своєю увагою скло: адже і в сучасних офісних меблів переважає хайтек. Зовнішній вигляд виробів визначає функціональний дизайн, конструкція і матеріал. В якості основних матеріалів домінують скло (прозоре, підфарбоване, матоване). Воно і йде в основному на стільниці, дверцята, полиці, накладні елементи.
В області поставок в Росію меблів з скла і металу лідирують Італія, Німеччина та Іспанія. За цінами більш низьким, ніж у європейських імпортерів, на наш ринок надходить продукція з Південно-Східної Азії.