Крім відсікання зовнішнього повітря, теплова завіса може так само нагрівати повітря в приміщенні. Для орієнтовних розрахунків можна прийняти, що для обігріву 10 квадратних метрів не опалюваного приміщення, при висоті стель 2,8:3,0 метра необхідний 1 кВт потужності. При цьому вважається, що стіни та стеля приміщення мають хорошу теплоізоляцію (капітальна будівля), оскільки обігріти тимчасова споруда (залізний ларьок, ангар) практично неможливо - тепло буде йти через тонкі стінки. Якщо ж завісу передбачається встановлювати в добре опалювальному приміщенні, то функція нагріву не обов'язкова, і можна вибрати модель з мінімальною потужністю або, так звану, повітряну завісу - без функції обігріву. Зауважимо, що захисні властивості повітряного потоку визначаються тільки швидкістю повітря і ніяк не пов'язані з його температурою, тому потужність завіси є додатковою, а не основною характеристикою.
Ще однією важливою характеристикою теплових завіс є тип нагрівальних елементів: ТЕН або спіраль. Спіральний нагрівач являє собою металеву дріт, звиту в спіраль. Такі нагрівальні елементи застосовувалися в широко відомих вітчизняних обігрівачах - тарілках. Істотними недоліками спіральних нагрівачів є висока температура нагрівання (з-за малої площі поверхні), що приводить до спалювання кисню і невисокий термін служби. Кращий і дорожчий варіант - ТЕН. Він являє собою нагрівальний елемент (з графіту або дроту), поміщений в порожню металеву трубку діаметром близько 1 див Вільний простір усередині трубки засипається кварцовим піском, що має високу теплопровідність. В результаті площа нагрівального елемента істотно збільшується, що призводить до зменшення робочої температури. Для ще більшого збільшення площі Тена навколо трубки навивають металеву смужку - зовні він стає схожий на мініатюрний круглий радіатор опалення. Такий ТЕН називають оребренным. Оребрені Тени є найбільш кращим варіантом нагрівального елемента теплової завіси завдяки їх довговічності і безпеки для здоров'я.
У всіх завіс з функцією обігріву є одна особливість - на виході навіть дуже потужної завіси повітря буде тільки теплим і ніколи - гарячим. Наприклад, різниця температур на вході і виході завіси Frico AC210 потужністю 10 кВт не перевищує 21 оС. Такий парадокс пояснюється високою швидкістю обдування нагрівальних елементів, тому теплову завісу не можна порівнювати з тепловою гарматою або тепловентилятором, де швидкість обдування в кілька разів нижче, а температура повітря, відповідно, вище.