Злив води з даху на землю, який може відбуватися хаотично, називають - неорганізоване водовідведення або водостік. Неорганізований водовідведення може стати причиною таких проблем, як перезволоження конструкцій фундаменту, затоплення підвалів, руйнування цоколя, а буває і всього фундаменту будівлі.
Навіщо потрібен водостік для даху?
Найбільш ефективним варіантом організації водостоку є водостічна система або організована система водостоку. На сьогодні це якраз і найпопулярніший спосіб організації водовідведення з дахів. Вода зі скатів дахів за допомогою водостоку збирається в спеціальні жолоби і відводитися туди, де менш небезпечна для будівлі. Використовує для цього бочки, інші ємності або більш надійний варіант - відведення стоків в зливову каналізацію або в дренажну систему (система поверхневого водовідведення).
Система водостоку це ціла збірна конструкція, що складається з ринв, труб, водозливними пристроями та зливних воронок. Ринви збирають і відводять воду з поверхні ската дахів. За допомогою водозливної воронки вода потрапляє в водостічні труби, з яких далі відводитися в безпечні місця на ділянці або перенаправляється в дренаж. Ще система водостоку складається з таких додаткових елементів як з'єднувачі жолобів і труб, кріпильні кронштейни, коліна, відводи та інші, тому застосовуючи водостічні системи ви уникаєте попадання води на фасади, цоколь, фундамент будівлі, також будете захищені від затоплення підвалів і горищ, поява вогкості в будинку і що важливо збережіть хороший і більш здоровий мікроклімат в будинку. Той час і фінанси, що ви виділяєте на установку системи водостоку варті того, щоб бути впевненим, що вам не доведеться вирішувати складні наслідки затоплення будинку або ділянки.
Вибираємо водостоки для даху будинку
Сьогодні якщо мова йде про систему водостоку, то відразу можна виділити дві основні групи: пластикові водостоки і металеві водостоки (сталеві оцинковані водостоки і водостоки з оцинкованої сталі з полімерним покриттям, а також мідні водостоки).
Менш дорогий варіант водостоку пластиковий водостік. Водостоки з пластика стійкі до корозії, вода в них протікає безшумно, ще ці водостоки непогано переносять перепади температур. Металеві водостоки теж стійкі до вищеописаних факторів. Водостоки з оцинкованої сталі з полімерним покриттям - оптимальний вибір для пристрою системи водостоку, але вони й дорожчі. Полімерне покриття металевого водостоку має більш високі показники захисних функцій, а це зменшує ризик корозії, збільшується морозостійкість і міцність водостоку. Але самими довговічними поки залишаються мідні водостоки, адже секрет в тому, що з часом на мідній поверхні утворюється оксидна плівка, яка надійно захищає метал від будь-яких впливів навколишнього середовища.
Важливо відзначити, що водостоки ще несуть і декоративну функцію. Будинок з встановленою системою водостоку виглядає стильно, ефектно і вже точно має свою індивідуальність. Тому фахівець завжди підбере для вас водостік, гармонійний за кольором з фасадом або дахом. Найпопулярніший колір на сьогодні - це білий, такий водостік дійсно добре виглядає з цегляним фасадом, але досить часто замовляють і коричневі водостоки, які також відмінно виглядають на тлі темної покрівлі або світлого фасаду.
Ще потрібно враховувати матеріал покриття покрівлі при виборі водостоку для того щоб зменшити можливість появи моху і лишайника на даху і фасаді. Як приклад, для покрівлі з металочерепиці краще встановити металеві водостоки з оцинкованої сталі з полімерним покриттям з пластизола. Деталі такого водостоку мають однакове покриття і колір з двох сторін, тому вам забезпечена висока корозійна стійкість і довговічність водозливу. А перевірена міцність елементів водостоків із сталі, їх нескладний монтаж, обширна колірна гамма дозволить вам вибрати оптимальний і якісний варіант для водостоку вашої покрівлі.