Вельми примітним явищем у сфері будівельної індустрії сьогодні є те, що у великих мегаполісах і регіонах країни збільшення статистичної чисельності проживаючих і підвищення прийнятих у приватному порядку розцінок на землю, за твердженнями аналітиків в будівельній галузі, все більш важливими роблять архітектурні задачі проектування висотних будівель. Стандартна великомасштабність цих складних об'єктів у зіставленні з характером звичайних міських будівель, безперечно, зумовлює специфічну строгість і якусь завищення вимог, що пред'являються до них у конструктивному, естетичному і архітектурному плані.
Треба зазначити, що висотні будівлі при розробці їх проектного рішення викликають у архітекторів, технологів та інженерів-конструкторів цілий спектр складних і специфічних завдань. Містобудівною радою, за загальними правилами промислового і громадського будівництва, затверджуються певні стандарти. Крім цього, при подібному будівництві рівень впливу на зведені поруч об'єкти, що мають певну цінність культурного характеру, повинен бути всебічно прийнятий до уваги.
В плані архітектурного ансамблю промислових і громадських об'єктів, висотних - більшою мірою, обґрунтовано можна стверджувати, що тут складно встановлювати якісь типові художньо-естетичні критерії та методики, тим більше якщо враховувати фактор впливу технологічних і комунікаційних конструкцій електропостачання і трубопроводів. Адже всім зрозуміло, що художню красу і виразність якої-небудь архітектурної композиції можна проаналізувати формальним шляхом обчислень на проектній стадії.
Принцип простий доцільності, обґрунтованості включення тих чи інших архітектурних і конструктивних елементів споруди в даному випадку, з очевидністю, слід вважати єдиною підставою для грамотного вирішення подібної проблеми. При цьому передбачається використання різноманітних, професійних засобів композиції та архітектурних елементів, певним чином підібраним поєднанням компонентів, обробкою поверхонь і так далі. Основний просторовий обсяг, формується висотними будівлями, визначає конфігурація поверхів. При цьому форма обсягу може ховатися при її візуальному сприйнятті. На думку архітекторів, Є два основних типи об'ємної форми великих висот: неортогональном і ортогональному вигляді. Можна констатувати, що за подібними спорудами та об'єктами з виразною архітектурою майбутнє в сучасному проектуванні для великих мегаполісів.