В загальному просто пофарбовані поверхні в інтер'єрі були завжди, але найбільша трудність тут, це те, що підготовка самої поверхні вимагає особливої ретельності, так як фарбування не сховає якісь дрібні недоліки стін, як припустимо товсті шпалери, а навпаки підкреслить їх.
Але поява сучасних оздоблювальних матеріалів і технологій, якісних фарб, які можливо затонувати практично в будь-який відтінок, сьогодні дозволяє більш широко застосовувати фарбування стін і стель. Сам процес фарбування загалом досить простий, але вимагає акуратності і певній послідовності, ось про це і поговоримо.
Отже, що-б переходити безпосередньо до самої фарбування, у нас вже повинна бути практично ідеально рівна поверхня, як правило це остаточно отшпаклеваные і зашліфовані стіни і стелі.
Перше з чого починаємо, це звичайно з ретельного очищення поверхонь від пилу, яка залишилася після шліфування. Зі стін і стель пил просто змітаємо м'якою щіткою і обов'язково не забуваємо ретельно очистити від пилу всі приміщення і всі, всі куточки, елементи і конструкції. Перед фарбуванням у нас має бути практично ідеально чисте приміщення, з вимитими підлогами і чистим повітрям :), так як будь-яка пил буде погіршувати зчеплення фарби з основою.
Далі переходимо до грунтовки стін, для чого використовуємо глибокий грунт, який у перших забезпечить якісне зчеплення фарби з основою і по друге, скажімо так закріпить верхній шар шпаклівки, тобто зробить його більш твердим. Грунт на стіни і стелі наносимо чистим (новим) валиком, на кути і примикання пензлем, обов'язково рівномірно і без патьоків.
Після висихання грунту і попередньо заклеївши скотчем все що треба заклеїти :), наносимо наступний шар - це загалом ще один шар грунтовки, для якого використовуємо спеціальну фарбу ґрунтовки - як правило того ж виробника і куплену разом із самою фарбою. Як варіант, для цього шару можна використовувати саму фарбу яку будемо використовувати для фарбування, розбавивши її на 10 відсотків водою.
Знову-таки після повного висихання поверхонь, взявши новий валик, можна переходити до фарбування - рівномірно і без патьоків, ретельно розплющуючи, за допомогою валика і кисті наносимо перший шар фарби. Перед початком фарбування фарбу ретельно перемішуємо, плюс періодично перемішуємо фарбу в процесі фарбування. Наносимо фарбу смугами, наприклад від підлоги до стелі для стін або від стіни до стіни, стелі. Правильно закочувати відразу всю стіну і лише після цього робити перерву, що-б не вийшло переходів.