Щоб уникнути цього, потрібно верхню і нижню дошки з'єднати зв'язком. ВЯк такого зв'язку можна використовувати велосипедну спицю з гайкою. загнутучастина попередньо нагрівають і розпрямляють. У меблів, виготовленої з деревостружкових плит, нерідковідлітають дверки - шурупи погано тримаються в стінках. Якщо отвір під шурупрассверлить до діаметра 8 мм, увігнати в нього дерев'яну пробку на клею і вже внеї загорнути шуруп, то з'єднання буде надійним.
Для запобігання мимовільного відгвинчування ніжок кухоннихтабуреток при угвинчуванні вкладіть в гніздо тонкий ущільнювач з латунної,мідної або будь-який інший фольги.
При ремонті меблів іноді виникає необхідність розпилятиполіровану дошку. Як це зробити, не зіпсувавши її? На лакову поверхнюслід нанести тонким сухим обмилки лінію розпилу. За лінійці прорізати в лакуканавку різаком, виготовленим з пиляльного полотна по металу. натискати требалегко, щоб лак знімався тонким шаром, тоді канавка виходить рівною і безвідколів. Вона повинна бути на 1-1,5 мм ширше розлучення зубів ножівки. якщо лакзавдано по обидва боки, то спочатку треба прорізати дві канавки, а потім вжебратися за пилку. Місце розпилу слід обробити рубанком або наждачнимпапером.
Якщо скло в серванті або книжковій шафі заїдає, насилупереміщаючись в пазу, то нижню межу рухомого скла можна злегка змаститивазеліном. Щоб розсувні стекла в книжковій шафі або серванті НЕ деренчали,закріпіть в пазу шматочок злегка вигнутою пружини. Замість пружини для цих жецілей можна використовувати кульку з губчастої гуми або відрізок гумової трубки,поміщені між стеклами. Діаметр кульки-прокладки повинен перевищувати зазор міжстеклами на 3-4 мм. Кілька шматочків лейкопластиру, наклеєних на верхнюкромку стекол, також усунуть їх деренчання.
Скляні панелі серванта іноді не витримує навантаження іруйнується. Щоб уникнути цього, на задню кромку скла надіньте рейку відметалевого карниза - вона не дасть склу прогнутися. Кріпити її немаєнеобхідності.
Пластмасові напрямні стекол в шафах і сервантах згодомвисихають, коротшають і лопаються в тих місцях, де вони прибиті цвяхами. Вмісцях кріплення слід зробити поздовжні прорізи, компенсуючі переміщеннянапрямних.
Щоб дерев'яна ліжко не скрипіло, радимо в місцях сполученніпоставити суконні прокладки.
провисшая сітку ліжка легко привести в нормальний стан,якщо стягнути окремі ділянки дротяними кільцями.
Не так легко висунути ящик столу, комода або тумбочки, коливідлетіла ручка. Справитися з цим завданням допоможе гачок на присоску для ванноїкімнати. Досить притиснути його до скриньки близько того місця, де була ручка, іпотягнути на себе. Ящик легко висуватиметься, якщо він не перевантажений і не заїдає.
Комбінація кнопка-цвях з успіхом замінює спеціальні шпалерніцвяхи, коли їх немає в потрібний момент під рукою.
Для того щоб на спинці ліжка або дивана встановитиелектричну розетку або невеликий світильник, можна виготовити підставку,яка легко знімається.
Кріплення дошки секретера доцільно посилити за допомогоюнескладного пристосування. Коли потреба в столі мине, воно знімається здверної стулки.
Дуже зручна при роботі лампа, забирається всередину секретера. Одинз можливих варіантів кріплення лампи - кронштейн, врізаний врівень звертикальної перегородкою.
Ширма, за якою можна було б переодягнутися, часом буває простонеобхідна. Особливо і однокімнатній квартирі. Але яку конструкцію вибрати?Досить збити рамку з дерев'яних рейок (з одним діагональним підкосом),обтягнути її тканиною відповідного забарвлення і прикріпити рояльними петлями довнутрішній стороні дверей шафи - до тієї, яка не несе ні дзеркала,ні вішалки для краваток, так як ширма повинна в прибраному положенні щільно до неїприлягати.
Через нестачу місця в квартирі на шафі нерідко зберігаютьсявалізи, коробки, згортки, що не прикрашають кімнату. Все це можна закритикрасивими шторками. Між шафою і стелею ставлять стійки (враспор або кріплять дошафі), між ними вставляють горизонтальні трубки, по трубках рухаються шторки.