У багатьох випадках встановити в заміському будинку або котеджі систему автономного опалення виходить і вигідніше, ніж підключатися до централізованих мереж, і надійніше - від цих мереж мешканці будинку ніяк не залежать.
Найголовніше в цій справі - правильно вибрати тип системи автономного опалення котеджу і провести всі необхідні розрахунки, щоб і будинок забезпечувався теплом повною мірою, і опалювальні прилади не працювали даремно.
Типи систем автономного опалення
Найпоширеніший джерело тепла для автономного опалення заміських будинків - це газовий котел: така система проста, економічна і надійна, зазвичай в котеджах використовують систему водяного опалення будинку, а й інших варіантів предостатньо.
Так, в деяких випадках зручніше використовувати не газовий, а дизельний або електричний - наприклад, коли будинок знаходиться на великій відстані від газових мереж або є які-небудь проблеми з підведенням газу.
Крім самого опалювального котла в систему автономного опалення будинку входять труби, терморегулятори, а також різні опалювальні прилади (радіатори і конвектори) і терморегулятори. Розглянемо ці компоненти окремо.
Опалювальний котел
В першу чергу при виборі котла необхідно визначитися з сумарним об'ємом теплових втрат котеджу, для чого вимірюється обсяг приміщень, а також кількість і розташування дверних і віконних прорізів, а також врахувати всі особливості конкретного будинку. Скажімо, наявність в котеджі сауни істотно збільшує потужність опалювального котла.
Зазвичай виходять з наступного співвідношення: 1 кВт потужності котла - 10 квадратних метрів приміщення. Відповідно, можна заздалегідь прикинути приблизну потужність (а, значить, і вартість) котла, однак конкретні цифри можна отримати, лише провівши обстеження будинок на місці - як ми вже зазначили, кожен будинок має свої особливості.
Плануючи систему автономного опалення котеджу треба вирішити і питання гарячого водопостачання, вибравши двоконтурний або двоконтурний газовий котел: перший дає лише тепло, другий - ще й гарячу воду, а також можливість регулювати свою потужність за бажанням господарів.
Важлива складова опалювального котла - сталевий, чавунний або мідний теплообмінник. Кращою тепловіддачею володіє мідний теплообмінник, але він менш надійний, сталевий легше і міцніше, але схильний до корозії, чавунний - найбільш довговічний, але більш крихкий.
Для того, щоб регулювати подачу газу опалювальний котел необхідно обладнати системою автоматики - вона ж в разі витоку газу сама перекриє вентиль.
Так що вибирати котел потрібно дуже ретельно, визначившись з цілями та умовами використання котла і зробивши всі необхідні розрахунки.
Опалювальні прилади
При виборі опалювальних приладів також треба відштовхуватися від площі конкретних приміщень - занадто маленький радіатор не зможе обігріти кімнату котеджу, а надто потужний, відповідно, теж створить незручності мешканців.
В даний час використовуються чавунні, сталеві й біметалічні радіатори - вибір залежить виключно від побажань власника, оскільки особливої різниці між ними немає - відрізняються вони фактично лише зовнішнім виглядом.
Конвектори ж (сталеві і біметалічні) зазвичай встановлюють в низ приміщень, оскільки принцип роботи у них інший - вони створюють потік висхідного повітря. Але використовуються вони найчастіше не для котеджів, а для невеликих дач, так як площа теплообміну у них дуже невелика, і для великого будинку така система - дороге задоволення.
Як варіант для автономного опалення котеджу можна використовувати систему «тепла підлога» - водяний або електричний: в першому випадку в підлогу монтується система трубопроводів, у другому нагрівальний кабель. «Тепла підлога» нагріває повітря, який піднімається вгору, тобто відбувається його природна циркуляція. Крім того, його можна включати і вимикати за розкладом, що робить його використання досить економічним.
Труби
Труби в заміському будинку можуть бути і сталевими, і пластиковими (поліпропіленовими), і мідними, і металопластиковими. Сталеві труби, зрозуміло, міцніше, але схильні до корозії, пластикові швидше зношуються, але не іржавіють. Мідні труби не іржавіють, набагато менше в діаметрі і їх цілком можна пофарбувати в будь-який колір відповідно до інтер'єру котеджу. Металопластикові ж мають алюмінієвий шар, який полягає в полімерні високоміцні шари, витримують серйозний тиск, але чутливі до заморожування і встановлювати їх набагато складніше.
Терморегулятори
Ці прилади оснащені датчиками температури і дозволяють зберігати температуру в приміщеннях котеджу на постійному рівні - наприклад, якщо в приміщенні взимку відкрити вікно, то датчик зреагує і посилить потужність роботи системи опалення: і свіже повітря, і тепло залишиться ..
Фахівці нашої компанії допоможуть вам розібратися у всіх питання вибору системи автономного опалення котеджу і, зрозуміло, її смотніровать.