Пятниця, 20.12.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Суспільство

Місце і роль портфоліо в системі контрольно-оціночної діяльності
09.07.2018, 19:39
Під портфоліо (в широкому сенсі слова) зазвичай розуміють спосіб фіксації, накопичення та оцінки індивідуальних досягнень школяра в певний період його навчання. Дана форма оцінки успішно застосовується в багатьох країнах світу. При цьому портфоліо зазвичай визначається як «колекція робіт і результатів учня, яка демонструє його зусилля, прогрес і досягнення в різних областях», що дозволяє використовувати його в накопичувальній системі оцінювання.

       Досвід використання портфоліо у нас і за кордоном показує, що його можна віднести до розряду автентичних (тобто відповідають завданням освіти і розглянутих в реальному контексті) індивідуалізованих оцінок, орієнтованих на нові форми оцінювання, а також самооцінювання.

       Особлива цінність портфоліо полягає в тому, що за певних умов його використання дозволяє отримувати інтегральну оцінку, що характеризує сумарний (комплексний) результат, який можна пов'язати з досягненням того чи іншого рівня компетенції, принаймні - в рішенні навчальних і навчально-практичних завдань. Іншими словами, портфоліо дозволяє побачити картину значущих освітніх результатів в цілому, зафіксувати і оцінити здатність практично застосовувати набуті знання і вміння. Тим самим ця форма оцінювання вдало доповнює традиційні контрольно-оціночні засоби, що використовуються при поточному, проміжному (як правило, тематичному), Рубіжному та підсумковому контролі (в тому числі - на іспитах), які, як правило, спрямовані на перевірку рівня освоєння окремих елементів системи опорних знань і вмінь учнів.

       До складу портфоліо можуть включатися результати, досягнуті учнем не тільки в ході навчальної діяльності, а й в інших формах активності: творчої, соціальної, комунікативної, фізкультурно-оздоровчої, трудової діяльності, - протікає як в рамках повсякденної шкільної практики, так і за її межами . Завдяки цій особливості використання портфоліо є важливим елементом практико-орієнтованого підходу до освіти.

       Ще однією особливістю використання портфоліо є можливість з його допомогою представити звіт по процесу освіти кожного учня, відстежити індивідуальний прогрес учнів в широкому освітньому контексті.

       Досвід використання портфоліо показує, що це не тільки сучасна ефективна форма оцінювання, а й дієвий засіб для вирішення ряду важливих педагогічних завдань, що дозволяє:

- підтримувати високу навчальну мотивацію школярів;
- заохочувати їх активність і самостійність, розширювати можливості навчання та самонавчання;
- розвивати навички рефлексивної та оціночної (в тому числі самооценочной) діяльності учнів;
- формувати вміння вчитися - ставити цілі, планувати і організовувати власну навчальну діяльність.

      Ці та інші особливості портфоліо дозволяють використовувати його для оцінки досягнення запланованих результатів освоєння основної освітньої програми початкової освіти, що відповідають вимогам стандарту до основних результатів початкової освіти.
Переглядів: 527
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz