Четвер, 18.04.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Суспільство

Девонський період
30.07.2020, 11:21

Подивившись на те, якою була земля 360 мільйонів років тому, ми побачимо,як два величезних суперконтиненту повільно рухаються назустріч один одному.На півдні знаходиться Гондвана - материк, в якому об'єдналися сучасніАвстралія, Антарктида, Індія, Африка і Південна Америка. північний суперконтинент- Лаврентія - включав в себе більшу частину Північної Америки та ПівнічноїЄвропи. Там, де зараз знаходиться американський Середній Захід, хлюпалосянеглибоке море, а Іберія (сучасні Іспанія та Португалія) представляласобою острів біля південного узбережжя Лаврентія.

1. ЗОНА ЗІТКНЕННЯ

Близько 360 мільйонів років тому Балтика (куди входила сучасна Скандинавія)зіткнулася з Лаврентієм (сучасна Північна Америка). В результаті цьогов Скандинавії виросли високі гори. Спочатку вони досягали висоти в кількатисяч метрів. Породи, що знаходилися в підставі гір, на багатокілометровоїглибині, стискалися і нагрівалися. Під впливом високих температур ітиску вони перетворилися в метаморфічні породи, такі, як аспіднісланці і гнейси. До теперішнього часу ці гори під дією вивітрюваннятак сильно зруйнувалися, що метаморфічні породи опинилися на поверхні.

2. МОРЯ І ГОРИ КИТАЮ

На початку девонського періоду (девон) на території сучасного Китаюйшли потужні процеси горотворення. У більшості частин Китаю, якийв ті часи був архіпелаг островів, цей процес піднявсушу вище рівня моря. Тільки північно-і південно-східні узбережжя залишилисянеглибоко під водою. Сьогодні там залягають девонские вапняки (стародавніморські осадові породи, спресовані під високим тиском), в якихзнаходять скам'янілі залишки коралових рифів. Червоні пісковики, що зустрічаютьсяпо всьому іншому Китаю, говорять про те, що в девоні клімат в цих краяхбув сухий і спекотний.

3. АВСТРАЛІЯ ЗРОСТАЄ

В девонського періоду в Австралії тривало горотворення. Південно-східнеузбережжі континенту зіткнулося з ланцюгом вулканічних островів, і в результатівиріс гірський хребет. З цих гір потекли нові річки; вони несли зруйновануерозією породу в водойми, розташовані в середині континенту. При цьомуутворилися потужні пласти девонських відкладень.

4. РИФИ ЗАХІДНОЇ АВСТРАЛИИ

В девоні Австралія представляла собою частину південного суперконтиненту -Гондвани. Західна Австралія місцями була покрита неглибоким морем. замільйони років морські донні опади спрессовались і перетворилися в характернірифові вапняки і аргіліти. У цих породах знаходять залишки риб та іншоїрізноманітної морської фауни.

5. НАЗВА ПЕРІОДУ

Девонський період отримав свою назву в 1839 році після вивчення древніхпластів в графстві Девон на південному заході Англії. Геологи Адам Седжвік і РодерікМурчисон нанесли на карту характерні стратиграфические шари, знайденів графстві. Ці гірські породи, складені з морських опадів, містиливикопні рештки, які не схожі ні на давніші силурийские відкладення,ні на молодші кам'яновугільні.

6. НАРОДЖЕННЯ І ЗНИКНЕННЯ МОРЕЙ

В силурі Арморика (частина Західної Європи) зіткнулася з Авалон (Англія,Уельс, східне узбережжя Північної Америки), але до початку девонського періодуці материки знову розійшлися. Протока між ними ставав все ширше і вВрешті-решт утворився невеликий океан. Цей басейн поступово наповнювавсяопадами, які з часом спрессовались і перетворилися в гірські породи.

7. АМЕРИКАНСЬКІ ГОРИ

Близько 380 мільйонів років тому в Північній Америці, на тому місці, деЗараз знаходяться Аппалачі, йшов інтенсивний процес гороутворення, абоорогенеза. Цей процес отримав назву акадского орогенеза. До кінця девону,360 мільйонів років тому, річки змили зруйновані породи з нових гір в низовині,розташовані по обидва боки від хребта. Згодом ці опади спрессовалисьі перетворилися в характерні червоні осадові породи.

Переглядів: 468
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz