Чемпіонат світу з участю двох тисяч спортсменів з 206 країн керівництво Росії розглядає як ще один етап підготовки до Олімпійських ігор в Сочі. З Сочі пов'язана і громадська дискусія навколо легкоатлетичного чемпіонату світу: на тлі закликів до бойкоту Олімпіади через порушення прав ЛГБТ-спільноти в Росії це питання коментують і в керівництві Міжнародної федерації з легкої атлетики.
Виконуючий обов'язки мера Москви Сергій Собянін не забув використовувати чемпіонат для пропаганди своїх досягнень на посту градоначальника: Москва чудово готова до чемпіонату, заявив він, ніяких проблем немає. Це не зовсім вірно: скажімо, деякі команди вважали за краще безкоштовного розміщення в готелі "Космос", від якого через дорожніх пробок добиратися до стадіону "Лужники" не менше трьох годин, платне проживання в готелях неподалік від спортивного комплексу. Про цей та інші аспекти чемпіонату світу з легкої атлетики розмірковує спортивний оглядач РС Олексій Кузнєцов.
- Такі непорозуміння трапляються на кожному великому змаганні. Пам'ятається, наприклад, російський тенісист Марат Сафін, по-моєму, на Олімпіаді в Сіднеї жив в готелі, яку зняв ближче до місця змагань, або як американські баскетболісти на Олімпіаді в Барселоні знімали шикарний готель прямо біля залу, де проходив турнір. Це звичайна справа, особливо для такого мегаполісу, як Москва.
Головна організаційна і глядацька проблема чемпіонату світу в Москві - заповнюваність стадіону. Перші яруси арени "Лужники" зайняті декораціями і банерами, тобто кількість глядачів складе приблизно 35 тисяч, а місткість "Лужників" набагато більше, близько 70 тисяч глядачів. Олександр Полинський, генеральний директор Дирекції спортивних і видовищних.