Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) висловило стурбованість у зв'язку з останньою витоком допінг-проб, що вказують на можливе масове використання заборонених препаратів.
Як стверджує газета, аналіз цих проб (з якими ознайомилася і Бі-бі-сі) демонструє неймовірний масштаб шахрайства з боку атлетів на найбільших міжнародних змаганнях.
Росію Sunday Times називає "допінгових центром світу".
Російський міністр спорту Віталій Мутко вже назвав появу цих матеріалів елементом боротьби за владу в Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій.
"Цей скандал не стосується Росії, він стосується світової системи легкої атлетики, - сказав Мутко агентству ТАСС. - А хтось намагається виставити другий фільм так, що ми в цій системі мало не головні гравці. Але ми всі ці роки грали за загальними правилам. Пора кому-то зупинити це все і рухатися вперед ".
Раніше, в грудні 2014 року, телеканал ARD вже видавав в ефір першу серію фільму, в якому стверджувалося, що 99% російських спортсменів вживають допінг. Всеросійська федерація легкої атлетики (ВФЛА) назвала ці звинувачення брехнею і подала в суд на авторів фільму.
"Підозрілі проби"
Президент WADA Крейг Ріді заявив, що його організація "досить стурбована цими новими звинуваченнями, які - в черговий раз - вражають самі основи чесного ставлення до спорту в усьому світі". Допінгові зразки, що належать Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, були передані журналістам неназваним співробітником цієї організації.
Для аналізу проб Sunday Times і ARD / WRD залучили провідних світових антидопінгових експертів, австралійських науково Робіна Парізотто і Майкла Ашендена.
Дослідження експертів показали:
З 2001 по 2012 роки третину медалей (146, в тому числі 55 золотих) в видах спорту, що вимагають витривалості, на Олімпійських іграх і чемпіонатах світу були завойовані спортсменами, зразки крові яких показали підозрілий результат при аналізі на допінг. Повідомляється, що жоден з них не був позбавлений медалі.
Аналізи понад 800 атлетів - кожного сьомого з витекла бази даних - показали результати, які хоча б один з експертів позначив маркером "висока ймовірність застосування допінгу або щонайменше аномальний результат".
Олімпійська чемпіонка Лондона-2012 в семиборстві Джессіка Енніс, як і інші британські спортсмени, кілька разів програвала на змаганнях атлетам з підозрілими пробами крові, в тому числі на чемпіонаті світу 2011 року - російській спортсменці Тетяні Черновій (в січні 2015 року Чернова була дискваліфікована на два роки за вживання допінгу).
На Олімпіаді 2012 року в Лондоні 10 медалей були завойовані спортсменами з досить підозрілими показниками крові, а на деяких міжнародних змаганнях останнього десятиліття аномальні результати показали всі три спортсмена, що зайняли призові місця.
Росію експерти назвали "допінгових центром світу": за їхніми словами, більше 80% всіх медалей, завойованих російськими спортсменами на міжнародних змаганнях, були виграні спортсменами, які в той чи інший період своєї кар'єри показували підозрілі результати аналізів. 18 "підозрілих медалей" на рахунку у кенійських атлетів.
Зірки легкої атлетики, такі як британець Мо Фара або ямайський бігун Усейн Болт, підозрілих результатів не показали.