Учений склав карту «ареалу проживання снігової людини
21.12.2015, 12:52
"Звичайно, я абсолютно не впевнений в тому, що нащадки гигантопитеков або якихось інших приматів грають з нами в хованки, живучи десь на північно-заході США, у берегів Тихого океану. Але якщо багато респектабельні приматологи, такі як Джейн Гудолл, вважають, що у цього міфу може бути якась реальна основа, то мені нічого не залишалося, як спробувати допомогти їм і скласти цю карту", — заявив Джошуа Стівенс (Joshua Stevens) з пенсильванського університету у Філадельфії (США).
Як розповідає Стівенс, починаючи з кінця 19 століття багато антропологи, приматологи і прості любителі природи досить довго і активно займалися пошуком міфічних єті, імовірно живуть у Гімалаях і на Алтаї, a також їх північноамериканських побратимів «бигфутов», снігових людей.
За останні роки було здійснено кілька гучних відкриттів», автори яких стверджували, що їм вдалося знайти шерсть йєті або бігфута. Вивчення ДНК з цих зразків показало, що гімалайські «єті» насправді є невідомим сьогодні підвидом ведмедів, аналогічні зразки вовни з Північної Америки виявилися сфальсифіковані, a російські «снігові люди» c Алтаю виявилися рекламним трюком.
Починаючи з 1920 років, особливе товариство, Організація польових спостережень за Бігфут (BFRO), невідривно стежить за «успіхами» у справі пошуків снігової людини і фіксує і каталогизирует всі випадки зустрічі очевидців c цим потайливим істотою і всі випадки відкриття його слідів, вовни та інших ознак існування.
Використовуючи дані, накопичені BRFO, Стівенс склав карту «поширення» бигфутов і простежив за тим, як змінювалися «ареали» його проживання у міру перебігу часу. Ці карти, як сподівається вчений, допоможуть зрозуміти, як виник міф o бигфутах, саскватчах та інших підвидів снігових людей в Америці, a також з'ясувати, які тварини послужили прототипом для них.
Деякі цікаві деталі можна помітити вже зараз. Приміром, американські єті «живуть» в гірських і безлюдних районах на західному узбережжі і на східному узбережжі США. Крім того, всі великі «сплески» в чисельності бигфутов асоціювалися з появою в прокаті фільмів, присвячених сніговим людям або іншим подібним тваринам.