Пятниця, 20.12.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Медицина

О сьомій — сніданок, о дев’ятій — кохання, а потім — робота
09.06.2020, 15:42
Зважаючи на те, що у природі все підпорядковано біологічним ритмам, а циклічність є майже синонімом життя, важливо навчитися не лише розпізнавати потреби свого організму, а й підлаштовуватись під його внутрішній годинник.

Наш організм — це маленький мікрокосмос зі своїми законами. Зрозуміти його особливості дуже важливо, адже від цього залежатиме не лише самопочуття, але й тривалість і якість життя в цілому.

Біоритми вивчали ще Гіппократ та Авіценна, за ними будували свої системи східні цілителі, — досвід древніх та нові розробки у цій галузі широко використовуються у хронобіології, яка вивчає вплив біоритмів на здоров’я людини, методи їх відновлення та гармонізації. Періодичність ритмів коливається від частки секунди до декількох років, але найбільш відомими є біоритми з періодом близько 24 годин. Цікаво, що згідно з дослідженнями, сонливість настає не лише з наближенням ночі, а й кожні чотири години протягом доби. Звичайно, більшість фізіологічних процесів досягає максимуму у денний час, але є й такі, пік активності яких приходиться на ніч. Зокрема, волосся росте саме в цю пору доби.

У кожного органа та системи є свій час активності, — розповідає лікар-натуропат Олександр Агранов.

Східна медицина розглядає активність меридіанів, але це не обов’язково суміщається з фізіологічною активністю певних органів. У китайській медицині ритм поділяється на інський та янський. Інський ритм — час мінімальної активності органа, янський, навпаки, — максимальної.

Наукова біоритмологія, яка базується на західних вченнях, провідну роль відводить роботі гормонів. Такий цикл починається опівночі і диригентом у ньому виступає мелатонін, так званий "нічний” гормон. Саме він запускає ланцюжок різних гормонів, синхронізує біологічні ритми. Якщо людина не лягає спати в один і той же час, її цикл порушується, з’являються проблеми зі здоров’ям.

Біоритми мають велике значення у сфері імунології, тому що імунна система — головний захист нашого організму. На думку пана Агранова, підхід до вивчення біоритмів має бути індивідуальним і одночасно комплексним, лише всебічно вивчивши особливості певної людини, можна встановити її біоритми, а згідно з цим вже корегувати режим, особливості оздоровлення та інше. Тому важливо не лише знати узагальнені піки активності та спаду, але й уміти пристосувати їх до свого організму. Вивчивши свої біоритми і живучи відповідно до них, ви зможете запобігати захворювання і уникати багатьох проблем у майбутньому.

З 10 до 12 години ранку підвищується інтелектуальна діяльність

Починаючи з шостої ранку, організм людини виробляє гормон "пробудження” — кортизол. Раннє пробудження — гарантія чудового настрою і самопочуття на весь день. Із сьомої до восьмої ранку — ідеальний час для сніданку. З дев’ятої ранку організм виробляє ендоморфіни. Між дев’ятою і десятою ранку понижена больова чутливість, зате підвищена сексуальна. Із десятої до 12 години ранку підвищується інтелектуальна діяльність.

З 12 до 13 години організму не вистачає глюкози, — саме час перекусити!

З 13 до 14 години спостерігається зниження активності.

Рівень адреналіну в крові знижується, з’являється бажання поспати або посидіти в тиші. Для відновлення сил вистачає 20–30 хвилин, бажано в цей час прилягти і закрити очі.

З 15 до 16 години інтелектуальні можливості людини на мінімумі.

Фізична форма, навпаки, поліпшується. Заняття спортом в цей час можуть дати найкращі результати.

З 18 до 19 години проходить самоочищення організму.

У цей період небажано їсти, хоча можна пити чай. О сьомій вечора слід добре повечеряти. Крім того, в цей час підвищується чутливість до алкоголю. Навіть невеликий келих вина може викликати сп’яніння.

З 20 години починаються напади сонливості і слідують далі о 22 годині, 24 і о другій ночі. Краще всього засинати о 22-й годині, оскільки якщо ви ляжете о 23-й, то все одно міцно заснете тільки опівночі.

Кожен орган "знає” свій час

Із сьомої до дев’ятої години вступає в роботу шлунок. У цей період слід приймати медикаменти, що покращують роботу шлунка, печінки, підшлункової залози. Ефективні ліки, які підсилюють опірність організму хворобам — імуностимулятори. Від гормональних препаратів краще взагалі відмовитися.

Із 11 до 13 години людям з поганим кровообігом краще не перебувати на сонці.

Пообідня пора до 15 години — час активності тонкого кишечника. В цей час варто зменшити фізичне навантаження.

У період з 15 до 17 години "виходить на роботу” сечовий міхур. Не перенавантажуйте себе сечогінними, менше пийте.

Із 17 до 19 години добре лікувати нирки та спину.

Починаючи від 19 до 21 години на небі з’являється Місяць. У цей час найефективніше лікуватися від імпотенції і фригідності.

Період з 21 до 23 години винятково хороший для боротьби із шкірними захворюваннями і випадінням волосся.

Із 21 до першої години ночі можна лікувати хвороби жовчного міхура та нирок.

Із першої до третьої години ночі — ідеальна пора для прийому гепатопротекторів при хворій печінці.

Починаючи з третьої до п’ятої години виникають проблеми з диханням у тих, хто страждає на захворювання легенів і бронхів. У цей час найефективніші ліки від астми.

Артеріальний тиск має мінімальні показники у вранішні години і близько опівночі, а максимальні — у період з 16 до 20 години. Тому більшість ліків, що знижують тиск, доцільно приймати з 15 до 17 години.
Переглядів: 448
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz