Деякі медичні заклади стараються обходитися простими очисниками або зволожувачами повітря, побоюючись озону, який утворюється в процесі очищення повітря. Насправді досить високий рівень озону характерний тільки для приладів, які працюють без вентилятора або мають миється електростатичний фільтр і іонізуючі штирі. У всіх інших типах пристроїв озону утворюється дуже мало, тому відчути його запах неможливо, а концентрація його абсолютно нешкідлива.
Так як в клініках є безліч приміщень різного типу, то для кожного повинен бути свій прилад: В палати, коридори, кабінети краще всього купувати прилади для відновлення свіжості повітря, щоб покращувалося самопочуття перебувають там людей.
У приміщеннях для куріння необхідно встановлювати іонізатори, які виділяють озон. Цей газ ефективно розкладає дим і усуває запах. Щоб смолисті частинки не падали на підлогу і не бруднили стіни, слід придбати пристрій з електростатичним фільтром.
У палатах для алергетиків або людей з хворими органами дихання слід встановлювати прилади з HEPA-фільтром, що мають вбудовані генератори іонів. Такі пристрої не виділяють озону, але зате ефективно очищають приміщення від пилу.
У лікарнях, як правило, не надто велике фінансування, а тому в цілях економії можна купити іонізатори з миючими фільтрами. Клініка флебології, звичайно, фінансується добре, але і тут у коридорах та інших місцях загального користування краще встановити такі прилади. Вони можуть виділяти озон, але на великих територіях його запах буде непомітний.