В залежності від виду рису, його поживні властивості також відрізняються: у порівнянні з білим рисом, коричневий рис містить більше мікроелементів. Отже, які поживні речовини містить рис?
Білки - 7-8%. Рис містить 8 амінокислот, необхідних нашому організму для зростання нових клітин. На відміну від інших культур, рис не містить глютену. Глютен - рослинний білок, здатний викликати алергію. Клітковина - 3% в білому і пропареного рисі і до 4,5% - у коричневому. Але це не проблема, якщо у вашому раціоні достатньо свіжих овочів.
Вітаміни. Рис - відмінне джерело вітамінів групи В6, В3 (ніацин), В1 (тіамін), В2 (рибофлавін). Вітаміни цієї групи важливі для нашого організму, оскільки вони зміцнюють нервову систему і необхідні для перетворення в енергію поживних речовин. Мінеральні речовини: калій, залізо, кальцій, фосфор, цинк, йод. Оскільки рис не містить солі, його можна вживати людям, що страждають нирковими і серцево-судинними захворюваннями. Крім цього, калій, який міститься в рисі, нейтралізує дію солі, яка потрапляє в організм з продуктами харчування.
Вуглеводи - 78%. Рис містить багато складних вуглеводів, що дозволяє знизити денну норму цукру і жирів, необхідної організму людини, без втрати енергії. Вживаючи в їжу рис, ви отримуєте тривалий приплив енергії. профілактика захворювань
Завдяки наявності в складі клітковини і крохмалю, рис покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Рис огортає стінки стравоходу і шлунка, що робить його корисним і легкою їжею. При розладі шлунка рекомендують міцний рисовий відвар. Для його приготування 1 ложку зерна потрібно залити 6 чашками води і прокип'ятити. Також рис добре допомагає при виразці шлунка і гастритах, а також людям з підвищеною кислотністю шлункового соку. Однак слід дотримуватися обережності при щоденному його вживанні може розвинутися запор.
Рис включений в список продуктів, рекомендованих для профілактики раку.
Лецитин, що входить до складу рису, сприяє активній розумовій діяльності. Відомо, що нестача лецитину призводить до таких хвороб, як розсіяний склероз і слабоумство. За рахунок вмісту у межах великої кількості калію і малого вмісту солей, він показаний людям, що мають проблеми з суглобами. Вживання рису сприяє очищенню і підтримки суглобів.
Для зниження ваги. Рис - відмінна їжа для тих, хто стежить за фігурою. Справа в тому, що в організмі рис взаємодіє з натрієм (сіллю) і виводить його надлишки. Оскільки надлишки солі затримує в організмі воду, то рис і сприяє видаленню води разом з сіллю. Ці процеси покращують обмін речовин і допомагають організму зберігати нормальну масу тіла.
Рис розрізняється як за розміром, так і за кольором: чорний, жовтий, червоний, бурий. Колір рисового зерна визначається ступенем його обробки: з рису, який пройшов всі стадії шліфування, видалення оболонки, він стає шліфованої - білий і напівпрозорий, з гладкою і рівною поверхнею. Нешліфований рис буде залишатися по власній оболонці світло-коричневого кольору.