«Українська практика показує, що приватизація в Україні ніколи не проводилася відкрито і публічно, крім одного випадку – аукціону з повторною приватизацією «Криворіжсталі». Вся інша приватизація – це підкилимні ігри, домовленості між різними фінансово-промисловими групами, поділ між собою сфер впливу, інтересів. І фактично приватизація проводилася на безкокнкурсной, безальтернативній основі. Умови приватизації виписувалися відразу під конкретного покупця, щоб інші не потрапляли під ці умови. Як буде відбуватися і зараз... В принципі, в українському політикумі по суті нічого не змінилося», - розповів економіст.
На думку Новака, зміни є тільки в тому, що під зовнішнім тиском і вимогами ЄС приватизація в Україні почне проводиться публічно на відкритих аукціонах.
«Але зараз найгірший час для приватизації, оскільки на території України фактично йде війна. У нас зараз мінімальна вартість усього: всіх активів, нерухомості, землі, у промисловій сфері. У нас зараз на всі мінімальні ціни. В таких умовах проводити приватизацію – це приносити державі збитки в національному масштабі. Тим більше враховуючи, що Україні надають досить суттєву зовнішню допомогу з різних джерел, такої гострої потреби робити масштабну приватизацію просто немає», - зазначив експерт.