У Росії розробляється концепція профорієнтації молоді
09.02.2016, 12:50
В рамках цього проекту можлива коригування шкільної програми та проведення позакласних тренінгів. Питання профорієнтації можуть обговорюватися під час існуючих предметів, а можливо, що з'явиться додаткова дисципліна.
Крім того, під час канікул працюватимуть спеціальні профорієнтаційні табору.
За попередньою оцінкою, програма розрахована до 2025 року, але можливо, що вона буде продовжена до 2030 року.
Як повідомляє «Известия», питання про державне втручання у вибір професії активно лобіювала Росмолодь. Так, глава відомства Сергій Поспєлов впевнений, що «школярі не завжди усвідомлено обирають спеціальність, а виходять, наприклад, з того, які предмети можуть добре здати при вступі у вуз або яку професію вважають престижною, іноді ж рішення і зовсім беруть батьки».
У результаті не всі випускники можуть себе реалізувати як професіонали, при цьому із-за дефіциту кваліфікованих та мотивованих фахівців страждає промисловість, а за великим рахунком – і держава.
Співголова громадської ради при Міносвіти, заслужений вчитель РФ Євген Ямбург вважає, що в концепції може бути використаний вже існуючий досвід профорієнтації школярів.
«Наприклад, у багатьох школах у старших класах вже є профіль — фізико-математичний, інженерний, медичний. У Москві діють проекти «Професійне середовище» і «Університетські суботи», у рамках яких школярі ходять на екскурсії на виробництва, ходять на майстер-класи і лекції», - сказав він.
На думку експертів, одним з пунктів концепції може стати скорочення місць у вищих навчальних закладах при збільшенні чисельності робочих професій.