До речі, кадастрова вартість житла набагато ближче до ринкової, тому потрібно бути готовим до того, що суми в квитанціях підскочать. З'ясовуємо, як розрахувати і коли оплачувати новий податковий збір.
Отже, з 2016 року податок на майно фізичних осіб буде нараховуватися за новими правилами, котрі можна знайти у розділі 32 «Податок на майно фізичних осіб» Податкового кодексу РФ. У нинішньому році податкові повідомлення отримають громадяни 28 пілотних регіонів, включаючи Москву і Підмосков'ї. Розрахунковий податковий період для них — 2015 рік. Навесні наступного року платниками нового податку на нерухомість стануть також мешканці інших регіонів.
Влада обіцяє, що податкове навантаження для громадян буде рости поступово завдяки знижувальних коефіцієнтів — не вище 20% в рік від колишнього розміру податку. Але з 2020 року росіянам доведеться платити повну суму за новим податком.
При цьому закон передбачає податковий відрахування, розмір якого варіюється в залежності від об'єкта оподаткування: 20 кв. м для квартир, 10 кв. м для кімнат і 50 кв. м для об'єктів індивідуального житлового будівництва. Виходить, що, наприклад, власник квартири площею 45 кв. м повинен сплачувати податок тільки за 25 «квадратів». Відрахування можуть бути навіть вище, якщо відповідне рішення прийняли муніципальні влади, вони таким правом наділені. Якщо ж після вирахування із загальної площі виходить нульовий або негативний результат, власник має законні підстави не платити податок на нерухомість.
|