Неділя, 19.01.2025
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Економіка

Мінекономіки погіршило прогноз по інфляції — є сенс проводити деномінацію?
16.01.2016, 17:37
Адже Нацбанк сам заявляв, що для ефективного «відрізання нулів» потрібна однозначна інфляція. Ми вирішили задати це питання експерту.


— Зрозуміло, що краще проводити деномінацію при досить низькій інфляції, бажано однозначною, — вважає старший аналітик «Альпарі» Вадим Иосуб. — Але з нашою економікою, на жаль, незрозуміло, коли можна дочекатися такої інфляції. Так і деномінація вже, в принципі, назріла, тому що користуватися при розрахунках мільйонами — це не дуже нормальна система з точки зору номіналу грошової одиниці. Та й говорити про те, що вона буде проведена дарма, некоректно. Я думаю, що принципово з моменту прийняття рішення нічого не змінилося. Восени плани щодо інфляції на поточний рік на рівні 12%. Зараз підвищили до 18%. Принаймні у півтора рази — це не на порядок.

— Один із аргументів у цій суперечці — факт, що копійки, на випуск яких ми витратили стільки грошей, незабаром підуть у небуття, як «десятки», «двадцятки» і «пятидесятки». А який тоді сенс випускати їх?

— По-перше, купюри, які пішли в небуття, прослужили десятиліття, а то й більше. Говорити про те, що ми будемо користуватися монетами вічно, не можна. Але я думаю, що навіть двозначна інфляція, якщо мова не буде йти про 20 і більше відсотків у рік, дозволить користуватися цими монетами десять років так точно. Інший момент. Ми знаємо, що нові гроші надрукували давно, ще в 2008 році. І ці кошти вже давно витрачені. Не можна критикувати державу за те, що воно, мовляв, у 2015 році вирішилося на деномінацію і витратив купу грошей, як про це часто говорять.

— Деномінація хоч якось допоможе нашій економіці?

— Вона не покликана це робити. Це суто технічна процедура. На економіку буде впливати інфляція. Крім чисто технічних і психологічних зручностей вона більше нічого не принесе.

— Ще є думка, що деномінація спровокує додаткову інфляцію. Мовляв, під шумок, поки люди не звикнуть до нових грошей, продавці піднімуть ціни.

— Тут я взагалі ніяких проблем не бачу. За фактом у нас всі ціни вже округлені до нинішніх 100 рублів. Вони і перетворяться після деномінації в одну копійку. І, по суті, ніякого додаткового округлення не потрібно. Можна буде просто перевести цінники один в один. Є розмови про те, що продавці не будуть тримати ціну в 1 рубль і 95 копійок і відразу заокруглять до двох рублів. Але тут не все залежить від бажання продавців. Зараз така ситуація, коли реальні доходи населення падають, а значить, у торгівлі і виробників знижуються продажі. Ну вони піднімуть ціни — покупці від них підуть. У цій ситуації навряд чи хтось буде піднімати ціну. Особливо в галузях з високою конкуренцією на зразок продуктів харчування.
Переглядів: 768
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz