Пятниця, 20.12.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Авто

Витрати палива. Які фактори відіграють важливу роль
09.03.2018, 19:50
По-перше, дуже сильно впливає стиль їзди. Якщо ви любите агресивну їзду, щоб срелка тахометра доходила, до 4-5 тисяч оборотів, то і апетит відповідно буде набагато більше, ніж при розміреним спокійній їзді. Наприклад, при середній швидкості по трасі 90-100 км / год на 8-клапанною Калині можна домогтися дуже маленького споживання палива - в 5,5-6 літрів, в залежності від дорожнього покриття.

Якщо середня швидкість Калини по трасі вже перевищує позначку в 110 км / год-120 км / год, то і їсти тут вже буде від 6 до 6, 5 літрів. Чим далі, тим більше. Якось пройшов шлях на своїй Калині в 170 км, тримав крейсерську швидкість 90-100 км / год. Подивився на середній показник і здивувався, він був 5,6 літрів на 100 км шляху. Відмінний показник для такого двигуна.

А ось по місту таких показників по витраті домогтися просто неможливо, особливо, якщо рух утруднено і постійно доводиться стояти в пробках, і перемикатися максимум до 3 передачі. Але навіть за таких умов можна легко вийти на 7,2 літра. Цією мій приклад для мого автомобіля.

Якщо ж у вас 1,4 літра обсяг двигуна, тоді і тратеть буде поменше, в середньому десь на півлітра. Навіть 16 клапанний мотор 1,6 літра об'ємом, їсть поменше восьмиклапанний.

Другий фактор, це тиск в шинах. Якщо у вас тиск хоча б в одному з коліс менше на 0,2-0,3 атмосфери, то споживання бензину може збільшитися до 0,5 літрів на сотню. А якщо все шини мають різний тиск, і причому на багато нижче норми, наприклад по 1,5 атмосфери - тоді буде набагато вище, навіть на 1 літр на сто кілометрів. Не варто забувати, що і перекачувати колеса теж не варто, так як при цьому зменшується зчеплення з дорогою, що може обернутися неприємними наслідками на дорозі, особливо взимку.

Навантаження на автомобіль теж позначається на витраті. І не потрібно порівнювати витрата при повному завантаженні Калини з 4 пасажирами і набитим багажником, і коли ви їдете без нічого. Різниця в середніх значеннях може доходити до 1 літра.

Погодні умови - не останній чинник, який робить свій вплив. Наприклад, дощ, сніг, сильний вітер. Про ожеледь я звичайно мовчу, тут все ясно і без слів. А ось при зустрічному вітрі може дуже круто злетіти вгору. Якщо швидкість зустрічного вітру велика, то на табло можна побачити, що витрата за пару сотень кілометрів по трасі виріс на пару літрів і тут нічого дивного, опір вітру дуже велика.

Сезонність гуми - ще один фактор. Всі знають, що на зимовій гумі витрата палива відрізняється не в кращу сторону, але не настільки значно, десь до 0,5-0,7 літрів на 100 км. На свій гумі зауважив збільшення межах 0,5 літрів.

Якість бензину грає важливу роль, і іноді може бути основою причиною. Якщо вам попався сурогат, на якому навіть завести Калину важко, то що й казати, він може збільшитися до 3 літрів зверху того значення. Тут потрібно бути гранично обережним, і краще за все заправлятися на перевірених АЗС.

І ще чимало чинників, які можуть вплинути, наприклад, такі як: несправність свічок запалювання, відпрацьоване свій ресурс масло в двигуні, забитий повітряний фільтр, несправності з датчиками витрати кисню (тут цей параметр може збільшитися на 1 літр миттєво, навіть якщо двигун працює на холостих обертах - перевірено на досвіді за показаннями бортового комп'ютера).

Так що, краще провести огляд всіх вузлів і перевірити всі ті слабкі місця, які можуть негативно відбитися, тоді ви будете повністю впевнені, що той показник, який у вас на даний момент, є нормальним.
Переглядів: 501
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz