Перспективи зароджується ринку інтелектуальних машин приваблюють багато IT-компанії. Далі всіх у сфері "розумних" автомобілів, підключених до Інтернету і обладнаних масою датчиків, просунулася Google. Самоврядні "гугломобілі", які можуть їздити без участі водія, тестуються з 2009 року, а влітку вони вперше вийшли на траси загального користування. Крім того, активний інтерес до "самохідним" машин виявляє Apple.
Sony володіє цінними технологіями (акумулятори літій-іонний акумулятор, напрацювання в області штучного інтелекту), які можуть допомогти їй досягти переваги в цій області. А не так давно виробник лінійки смартфонів Xperia об'єднав зусилля з японським розробником "автомобілів-роботів" ZMP, купивши 2% стартапу за 100 мільйонів ієн (близько $842 тисяч).
Більш того, Sony володіє величезним досвідом у виробництві датчиків зображення, що використовуються в цифрових камерах, "айфонах" та інших пристроях. Це робить IT-гіганта цінним партнером, так як автономним автомобілів може знадобитися з десяток камер для спостереження за навколишньою обстановкою.
За словами глави Sony, нетрадиційним автовиробникам належить ще багато чому навчитися, коли мова йде про створення "емоційної цінності", що з'єднує споживача з автомобілем. Коли його запитали про можливість співпраці з традиційним виробником машин, Хіраї відповів: "Звичайно. Ось чому я кажу: ніколи не говори ніколи".