Четвер, 28.03.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Технології

Установка системи, як люди звикли виражатися, крапельного поливу на ділянці
23.02.2018, 18:02
1-ий крок - планування.

Накресліть план ділянки, на якому позначте грядки і рослини. З урахуванням їх розташування продумайте і вкажіть на плані розміщення трубопроводів, крапельних шлангів та окремих крапельниць. Не забудьте зазначити всі місця зчленування і заглушки, це знадобиться при підрахунку кількості девайсів, з'єднувачів, разветвителей, кранів і заглушок.

І навіть не треба і говорити про те, що при наявності нахилу магістральні труби, по яких до місць поливу подається вода, укладають горизонтально, краплинні шланги і стрічки з вбудованими крапельницями - під ухил.

Труби для подачі води краще також вибирати пластмасові. По-1-х, вони дешевші, по-2-х, легше і, по-3-х, що не іржавіють, що принципово для збереження чистоти поливної води. Мало хто знає те, що при фертигації (підживлення рослин добривами, розчиненими в, як багато хто висловлюються, поливної воді) впровадження залізних труб неприпустимо.

Труби, шланги і стрічки укладають конкретно на грунт, підвішують на опорах або заглиблюють. У перших 2-ух варіантах неодмінно застосування непрозорих матеріалів, щоб як би попередити цвітіння води, що викликає засмічення крапельниць. Як би це було не дивно, але в разі заглиблення використовуйте лише товстостінні вироби.

Зверніть увагу на водопостачання системи поливу. При відсутності водопроводу або нерегулярної подачі води найдоступніше рішення - установка автономної ємності для поливу. Її розмір вибирають виходячи з потреб ділянки в воді, її зобов'язано вистачати як мінімум на один полив. Ємність розташовують на найвищій точці ділянки і додатково піднімають над рівнем землі на 1,5-2 м. Щоб попередити цвітіння води в ємності, її потрібно неодмінно приховати від сонця і світла.

Інше, але найдорожче рішення, що дозволяє обійтися без будівництва водонапірної башти - впровадження насоса.

Для краплинного поливу повинна використовуватися лише, як заведено, чиста вода. Щоб уникнути проблем при експлуатації, неодмінно встановлюйте фільтр тонкого очищення, в іншому випадку крапельниці будуть стрімко забиватися брудом і втрачати працездатність.

Крапельним поливом можна керувати вручну, відкриваючи й закриваючи крани подачі води. Електронні контроллери, що живляться від автономних батарейок, розрахованих на рік роботи без підміни, дозволяють якраз автоматизувати процес, подаючи воду або в даний час, або по команді датчиків вологості, наприклад, припиняти полив під час дощу.

Після розробки плану і покупки девайсів, до монтажу системи на ділянці можна також приступати, коли на місцевості вже сформовані грядки. Можливо і те, що з'єднання як би крапельного шланга і магістральної труби виробляють за допомогою звичайних трійників або старт-конекторів. В крайньому випадку магістральну трубу можна не різати, досить просвердлити отвори відповідного діаметру. Уявіть собі один факт про те, що окремі крапельниці встановлюють в шланги за допомогою діркопробивача.
Переглядів: 370
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz