Четвер, 25.04.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Технології

Укладання лінолеуму.
12.09.2015, 07:02
Всі ці переваги і величезний вибір кольорів і малюнків, дозволяють використовувати лінолеум практично де завгодно. Це і житлові кімнати, і громадські приміщення, і ванні кімнати, і різні передпокої та холи. 

Як ніяке покриття підлоги - лінолеум вимагає дуже добре підготовленого підстави. Звичайно будь-яке підлогове покриття вимагає спеціальної підготовки, але з лінолеумом, крім рівності всій площині підлоги, нам потрібно і відсутність різних дрібних нерівностей і припустимо швів листів ДСП або OSB. Тому що дуже скоро після настилу, лінолеум в точності повторить всі нерівності підстави, навіть досить дрібні. Але це зовсім не означає, що на якусь підставу не можна настелити лінолеум. З цього перед початком настилу лінолеуму спробуємо розібратися з різними підставами.

Настил лінолеуму на бетонну основу

Бетонну основу саме міцне і стабільне, єдине для лінолеуму тут дуже важливий верхній шар, тобто він повинен бути досить добре затертий і бути без різких перепадів. Якщо ж на бетонній основі є нерівності, то для швидкого ремонту та вирівнювання, перед настилом лінолеуму, можна порадити самовирівнюється суміш. З нею досить просто працювати, самовирівнюється сумішшю як правило легко можна виправити перепади до 2 сантиметрів, маса досить швидко твердіє і верхній шар виходить гладкий, що якраз і підходить для настилу лінолеуму.

Укладання лінолеуму на дощок підлоги

Якщо необхідно настелити лінолеум на поверхню з дощок, то доведеться спочатку настелити якийсь листовий матеріал. Це може бути ДСП, або OSB з шліфованою або фанера. Іншого варіанту як правило в цьому випадку немає, дошки самі по собі не рівні і мають шви, з цього зовсім не підходять для настилу лінолеуму. Перед настилом обов'язково треба оцінити стан дощок підлог і при необхідності відремонтувати їх. Що стосується товщини аркушів, то краще взяти як мінімум 1 сантиметр, звичайно чим товщі, тим надійніше і дуже непогано якщо листи будуть шпунтовані, це забезпечить рівні шви.

Настил лінолеуму на фанеру, ДСП, OSB

Ну і останній варіант, який зустрічається досить часто, це підлоги з листових матеріалів. Тут все ніби просто, поверхня рівна і гладка, єдине на що варто звернути увагу це шви і кріплення - як правило шурупи. Для настилу лінолеуму, шви повинні бути рівні, без перепадів. Якщо перепади все таки є, то доведеться щось з ними робити. По-перше, можна спробувати вирівняти, тобто регулювати лаги, щось підкласти або якось інакше. По друге можна зістругати або відшліфувати нерівності. Витягати нерівності шпаклівкою, нехай навіть статевої, не рекомендується, все-таки це підлоги і шпаклівка рано чи пізно впаде. Але спеціальна шпаклівка для підлоги нам все-таки потрібно, що-б зашпаклювати по перше щілини самих швів, а по друге місця де розташовані шурупи. Потім шліфуємо ці місця, якщо треба шпаклюємо ще раз.

Перед настилом лінолеуму необхідно загрунтувати поверхню спеціальним грунтом, це забезпечить надійне зчеплення клею до основи.

Коли підстава підготовлено, можна переходити безпосередньо до настилу самого лінолеуму. Лінолеуму дуже бажано, як мінімум добу полежати в приміщенні в якому його будемо настилати і обов'язково в розгорнутому стані. Потім можна переходити до прирізці лінолеуму біля стін залишаємо зазор не більше 1 сантиметра.

Шви лінолеуму

Окремо поговоримо про швах, якщо такі будуть, тобто якщо приміщення не вистачає ширини лінолеуму. Тут два варіанти, перший це просто точна прирізка швів, такий варіант можна використовувати там, де не буде велике навантаження, наприклад спальня, житлова кімната або навіть кухня або передпокій квартири або приватного будинку. При прирізці лінолеуму на стику робимо невеликий нахлест, а потім по рівному правилом прорізаємо відразу два шару лінолеуму, непотрібні частини прибираємо.

Якщо ж це громадське приміщення, де буде велике навантаження, то звичайно краще шви лінолеуму зварити. У цьому випадку при настилі лінолеуму, не треба прирізати шви, перед зварюванням там повинна бути щілина близько 1 міліметра. Вже після того як лінолеум буде настелено і приклеєний, спеціальним пістолетом, в який вставляється спеціальний стрижень потрібного кольору (підходить до вашого лінолеуму) шов зварюється, а потім все зайве обрізається.

Наклейка лінолеуму

Для наклейки нам знадобиться спеціальний клей для лінолеуму, зубчастий шпатель для клею і пристосування ніж розрівняти і притиснути лінолеум, яке в загальному-то представляє собою дерев'яний брус обвернутый м'якою тканиною, наприклад старими рушниками. Після прирізки лінолеум скачуємо в рулон, наносимо клей на основу, розрівнюємо зубчастим шпателем і розкачуємо поступово лінолеум притискаючи і розгладжуючи її. Якщо приміщення велике робимо все це поступово, тобто по частинах.

Для великих приміщень з великим навантаженням, краще клеїти лінолеум повністю, тобто клей наноситься на всі основу. Іноді в невеликих приміщеннях клеять тільки шви (які не зварюються) або якщо немає швів просто настилають лінолеум і притискають плінтусами, але повторюся цей варіант підходить тільки там де немає інтенсивного використання підлог.

Переглядів: 634
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz