Пятниця, 26.04.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Технології

Оздоблення стін
11.12.2015, 22:02
Оздоблювальні матеріали повинні бути надійно з'єднані з поверхнею підстави, тому попередньо її треба оглянути і, в разі необхідності відремонтувати.


Розчин, який застосовується для ремонту штукатурних покриттів, не повинен відрізнятися від розчину колишньої штукатурки, оскільки, в іншому випадку велика ймовірність появи нових пошкоджень у вигляді тріщин. Для ремонту вапняної штукатурки найкраще використовувати вапняний розчин, для ремонту невеликих вад підходять суміші на основі гіпсу і подібних йому в'яжучих.

Приступаючи до ремонту, необхідно ретельно очистити поверхню стіни від пилу і піску, а також видалити відстаючу від стіни штукатурку, після цього стіни з цегли або газобетонних блоків слід зволожити.

Причини появи тріщин на штукатурці різноманітні. Внаслідок усадки розчину при його затвердінні, на поверхні штукатурки з'являються тонкі, майже невидимі волосяні тріщини, розбігаються в різні сторони. Такі пошкодження зашпаклевывать не обов'язково, оскільки при нанесенні фарби або наклейці шпалер вони добре закриваються і не представляють особливої небезпеки.

У місцях, де в конструкції з'єднуються різні матеріали, часто виникає внутрішня напруга, що також нерідко є причиною виникнення тріщин. Це відбувається з-за різниці коефіцієнтів лінійного розширення матеріалів або рухливості дерев'яної основи під штукатуркою. В основному ці тріщини прямі і пролягають уздовж лінії контакту різних матеріалів. Найчастіше закладення таких ушкоджень малкозернистым розчином або гіпсом не допомагає, тому рекомендується закладати їх, перекриваючи тріщини смугами тканини, на які потім наноситься розчин або шпаклівка. Штукатурку уздовж тріщини зрубують до підстави, залежно від її розміру, на ширину 30-40 см. Уздовж тріщини слід накласти стрічку з пергаменту шириною 15-20 см і закріпити по всій площі звільненого від штукатурки підстави смугою гофрованого металу, ребра якого при цьому повинні розташовуватися перпендикулярно тріщині. Потім наноситься суцільний штукатурний набризк, а після цього грунт і, нарешті, чиста штукатурка (накрывака). Дрібні вади на штукатурці, цегляній кладці або дерев'яному покритті обробляються дрібнодисперсного шпаклівкою, готової до застосування і розфасованої в тюбики або банки. Її гранули дрібніше, ніж у випускається в порошку.

Невеликі дефекти можна замазати акрилової пастою з тюбика або екстра спекотного пістолета.

Серйозні руйнування і дірки в цегельній кладці або штукатурці зашпаровуються шпаклівкою для внутрішніх або зовнішніх/внутрішніх) робіт, що продається в сухому вигляді. Також тріщини можна закладати різними еластичними герметизувальними мастиками. Найчастіше цей спосіб усунення пошкоджень виявляється більш успішним і дешевим, ніж ремонт основи під штукатуркою.

У тому випадку, якщо тріщини продовжують розкриватися, після того, як були прийняті всі можливі заходи щодо їх усунення, можна заклеїти їх спеціальними шпалерами з склотканини, які потім накриються обробним покриттям.

Великі пошкодження оштукатуреної поверхні у вигляді щілин і отворів можна усунути нанесенням намету з подальшою його затіркою. Таким же чином здійснюється і відновлення штукатурки на великій площі пошкодженої поверхні.

Для сильно пошкодженого оштукатурених поверхонь найбільш підходящим і найменш дорогим матеріалом є гіпс. Перевага його в тому, що він швидко сохне, хоча з-за цього роботу доведеться прискорити.

Очистіть тріщини від пилу і, якщо вони не мають тенденції збільшуватися, заповните їх густою шпаклівкою, яка не повинна стікати з шпателя. При цьому можна розшити тріщини за допомогою тригранного або плоского шабера - у виїмках у формі букви "V" шпаклівка або мастика триматимуться краще. Якщо тріщина збільшується, її слід замазувати шпаклівкою, в яку "топиться" коленкоровая стрічка (будівельний бинт), стрічка має бути розташована досить глибокий, інакше після шліфовки вона виявиться на поверхні. Потім нанесіть ще шар шпаклівки і зведіть її немає з обох сторін тріщини широким шпателем. Перш ніж шпаклівка підсохне, вирівняйте поверхню добре заточеним шпателем. Він повинен бути досить широким, щоб міг захоплювати одночасно обидві сторони тріщини. Для завершення обробки накладіть тонкий шар дрібнодисперсного або жирної шпаклівки з більш тонкою структурою, ніж у звичайній. Коли вона висохне, обробіть ділянку стіни шліфувальним бруском з дрібною шкуркою, а ще краще — шліфувальною машинкою. Не слід занадто сильно притискати шкірку до стіни, інакше можуть утворитися поглиблення.

Ушкодження стін у приміщеннях з підвищеною вологістю усуваються водостійкою шпаклівкою. Для лакованих ж поверхонь існують спеціальні готові до застосування шпаклівки, роблять поверхню твердої і не пропускає вологу.

Негативним чином позначається на подальшій обробці стін та утворення на поверхні стін цвілі. Відбувається це в тих випадках, коли стіна довгий час знаходиться сирої. Найчастіше цвіль утворюється в кутах, що примикають до зовнішніх стін, як правило, в кухнях і ванних кімнатах, а також на підлозі і стелі, якщо бетонні перекриття погано утеплені або не утеплені зовсім. У вигляді чорних або сірих плям ці дефекти проявляються виключно в холодну пору року, оскільки саме в цей період температура поверхонь стін найбільш низька, що призводить до конденсації вологи на них. На жаль, дуже часто повністю запобігти появі грибків неможливо, але в багатьох випадках ймовірність їх появи можна зменшити.

Ставити меблі в таких місцях впритул до стін ні в якому разі не можна. Якщо ж все-таки в тісних приміщеннях це доводиться робити, необхідно забезпечити зазор мінімум в 5 див. Завдяки цьому буде можливо вентилювання задніх стінок меблів та предметів їх природне висушування. В кухнях і ванних, де постійно сиро, вологість повітря можна знизити шляхом частих коротких провітрювань (10-15 хвилин), оскільки це сприяє висушуванню.

Проблему появи цвілі також можна вирішити використовуючи в якості внутрішньої ізоляції пароізоляційні матеріали або плівки. Пошкоджені місця можна обклеїти тонкими полістирольними шпалерами, але, як правило, це ненадовго вирішує проблему. В більшості випадків рано чи пізно приклеєні навіть спеціальними складами пароізоляційні матеріали все-таки відклеюються.

У тому випадку, коли мова йде про пошкодження невеликій площі поверхні, побороти цвіль можна, зрубавши стару і завдавши нову ізолюючу штукатурку. Але, знову ж, це може допомогти, але не завжди.

На цьому підготовчому етапі проводяться і інші необхідні роботи: вирівнювання кутів, пристрій поглиблень для прокладання електричних проводів і додаткових вимикачів, а також перенесення дверей і зміна вікон.
Переглядів: 510
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz