Четвер, 25.04.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Технології

Опалення котеджу своїми руками
01.05.2018, 10:01
Одним з поширених опалювальних приладів вже кілька століть є стара добра цегляна піч. Якщо не так давно більшість людей прагнуло до центрального опалення, то в останні роки видно зворотна тенденція: цегляна піч проста в експлуатації, екологічна і створює приємну атмосферу в домі.

Види цегляних печей

Опалювальні печі служать лише для обігріву приміщень - як правило, вони досить компактні і, можна сказати, примітивні.

Опалювально-варильні печі дозволяють не тільки опалювати приміщення, але і готувати їжу - це як раз класичні російські печі, де може бути передбачено і спальне місце.

Банні печі - їх призначення теж зрозуміло: що знаходяться всередині печі камені розжарюються і створюють необхідну температуру. Оскільки температура ця висока, то і створити таку піч досить складно і дорого.Каміни стають дедалі популярнішими - при їх створенні можна проявити будь-яку фантазію, а тому і їх складність, і їх ціна може варіюватися як завгодно.

Печі-каміни - комбіновані, досить складні конструкції, що мають одну топку, але два призначення - можуть використовуватися і як піч, і як камін.

Кладка печі

Кладка печі - досить складна і трудомістка справа, але організувати подібне опалення котеджу своїми руками цілком реально.

Почати потрібно, зрозуміло, з вибору цегли - він повинен бути червоним і нормально обпаленим - перепалений, недопалену і ні в якому разі не силікатний - його можна використовувати лише для кладки частини труби димоходу, розташованої над дахом котеджу. Є сенс використовувати вогнетривкий або тугоплавкий цегла, але перев'язувати така цегла зі звичайним червоним можна - коефіцієнти розширення у них істотно розрізняються.

Шви кладки повинні бути повними і тонкими - не більше 5 мм, якщо ж використовується вогнетривку цеглу - то не більше 3 мм.

Колосники необхідно встановити з зазорами, паралельними осі топливника, між ними і цегляною кладкою повинен бути зазор в 5-10 мм.

Топка печі

Топка (або топливник) - це частина печі, де, власне, і згоряє паливо (дрова, торф або вугілля). Її дно закривається чавунними колосниками, через щілини між якими зсипається зола і одночасно надходить свіже повітря для горіння палива (звідси і назва камери під топкою - піддавали).

Конструкція топки залежить і від виду палива, і від характеристик приміщень, які вона буде обігрівати, тому її треба ретельно продумати.

Конструкція топливника безпосередньо залежить від виду палива. Якщо використовуються дрова, то шар топливника повинен бути 30-35 см - тоді і повітря для горіння надходитиме в топку нормально, і зола до кінця топки буде перекривати отвори колосникових грат.

При використанні торфу решітка повинна мати дві частини: похилу, де торф підсушується, і горизонтальну, де він горить. Отвори в решітці повинні бути мінімальними - 8-10 мм, щоб він крізь НЕ провалювався.Оскільки вугілля горить при більш високій температурі, то висота колосникових грат, щоб уникнути її деформації повинна бути вже не менше 40 мм і розташовуватися у своєму розпорядженні нижче дверцята топки, щоб вугілля з неї не випадав.

Димохід

Створюючи систему пічного опалення котеджу своїми руками, треба вирішити питання і з характеристиками димоходу - будь-яка помилка в проектуванні зробить життя в будинку дуже скрутній.

Найголовніше тут - визначити потрібну нагреваемость його поверхні: якщо поверхня буде нагріватися недостатньо - тепло буде йти на вулицю, а якщо занадто сильно - почне виділятися конденсат, що руйнує кладку і має неприємний запах.

Також треба підібрати і правильний перетин каналів димоходу: якщо воно недостатньо велике, то дим не буде встигати підніматися по трубі, в димоході почне накопичуватися сажа, а кисню для горіння залишиться занадто і корисного тепла буде менше. Якщо ж перетин занадто велике, то доведеться збільшувати і поверхня димоходу, інакше тепло буде йти з димом в трубу.

Крім того, доведеться дуже точно прорахувати і співвідношення перетинів основного каналу димоходу і різних поворотів і укосів - дим повинен проходити через них вільно.

Зовнішня обробка

Варіантів зовнішньої обробки печі маса: від простої штукатурки або затірки до облицювання кахлями. Застосовуються і футляри з листової гофрованої сталі, які повинні ідеально стикатися з поверхнею цегляної кладки, шви між футлярами та кладкою заливають глиняно-піщаним розчином.

Листи футляра необхідно з'єднувати жорсткими фальцами, які необхідно зсередини посилювати смуговий сталлю. Вага такого футляра повинен становити 4-5 кг.

Зовнішня обробка кахлями ведеться паралельно з самої кладкою - вони повинні бути відсортовані, пригнані і відшліфовані.

Укладаються кахлі насухо і обов'язково дуже щільно один до одного, а сумішшю з розчину і цегляного щебеню зміцнюються вже після цього - їм заливаються зазори між РУМП кахлів. Шви ж між РУМП після просушування розшиваються крейдою, який попередньо необхідно розчинити в яєчному жовтку.Що стосується штукатурки, то її наносять шаром в 1-1,5 см на промиту і добре розігріту і змочену поверхню печі. Зверху на вже просушену штукатурку можна нанести масляну шпаклівку, на неї - серпянку, ще раз просушити і пофарбувати.

Наші майстри мають високу кваліфікацію в плані укладання печей будь-якого виду, і якщо ви не хочете возитися зі створенням пічного опалення котеджу своїми руками, то завжди можете звернутися в нашу компанію.
Переглядів: 377
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz