Четвер, 25.04.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Технології

Червона смородина.
31.07.2015, 08:50

Особливості плодоношення та формування червоної смородини. На відміну від чорної смородини, яка потребує постійного оновлення плодоносних гілок, гілки червоної смородини більш довговічні їх замінюють через 7-8 років. Плодоношення у червоної смородини зосереджено на кордоні однорічного приросту і на кільчатках — маленьких 2-3 см гілочках з нирками.

Можна вирощувати червону смородину в традиційній кущовій формі, але в цьому випадку важко забезпечити гарне освітлення і провітрювання куща. Тому зараз червону смородину зазвичай вирощують у формі кордону.

Найпростіший кордон — це стовбур або гілку з коротенькими обрастающими гілочками. Кордон дозволяє приборкати зростання рослин і перевести їх енергію на плодоношення. Червону смородину цілком можна вирощувати у вигляді кордонів — одного вертикального втечі (вертикальний кордон), двох пагонів (U-образний кордон) або у вигляді віяла. Червону смородину можна вирощувати уздовж стіни, огорожі або дроту. Такі рослини компактні, займають мало площі, і набагато простіше догляд за ними. Тому їх можна висаджувати більш часто.

Обрізку червоної смородини в кордонах краще проводити на початку і наприкінці літа. На початку літа обростаючі пагони скоротити до 10 см, а восени їх скоротити до 5 див.

Можна також зробити в липні-серпні річну прищіпку верхівок м'яких зелених пагонів, які не потрібні для росту. Цей прийом активізує закладку пагонів заміщення з великою кількістю квіткових нирок.

Догляд. Кущ порічок плодоносить 10-15 і більше років, а будучи інтенсивної, врожайною культурою червона смородина виносить з грунту з ягодами значну кількість поживних речовин. Тому для отримання стабільно високих урожаїв потрібно щорічно вносити органічні і мінеральні добрива. Восени або навесні вносять на піввідра компосту 20 г суперфосфату, 25 г сірчанокислого калію на кв. метр. Можна використовувати хлористий калій, але його слід вносити тільки восени, т. к. червона смородина чуствительна до хлору. Тільки навесні вносять сечовину 15 г/кв. метр або аміачну селітру 25 г/кв. метр. Під кущем грунт слід розпушувати, закладаючи добрива, за межами крони перекопати, не ушкоджуючи коріння. Після цвітіння проводять підгодівлю: 10 л розведеного коров'яку (1:10) або пташиного посліду (1:20).

Для боротьби з хворобами і шкідниками рано навесні, по зеленому конусу, обприскують отрутохімікатами від шкідників і фунгіцидами від хвороб. Слідувати інструкції по застосуванню. Розчини змішувати перед обприскуванням. Якщо влітку з'явиться необхідність в додаткових обробках, то в аматорських садах отрутохімікати слід замінити настоями трав, часнику і т. п.

Вирощування саджанців. Для цього восени зріжте здерев'янілі живці. Обріжте тонкий кінчик над сильною ниркою та підстава пагонів до першої нирки. Після цього довжина живців повинна бути 23-30 див. Залиште тільки 4 нирки зверху і посадіть їх вертикально в землю. Між нижньою ниркою і землею має бути 12-15 див.

Підготовка посадкової ями. Для посадки кущів, грунт повинна бути глибоко, не менше 35-40 см оброблена, ширина ями 50-60 див. В посадкову яму вносять перепрілий гній або компост з розрахунку 8-10 кг в суміші з подвійним суперфосфатом — 30-50 г, і сульфатом калію з розрахунку 50 — 60 г або хлористий калій 30-40 г (тільки восени) або півлітрову банку деревної золи.

Підготовка саджанців до посадки. Червона смородина краще росте на невеликій стовбурі, тому перед посадкою видаліть у саджанця всі бруньки, які видніються між корінням і всі пагони і бруньки на стовбурі, ближче 13 см до коріння.

Посадка саджанця. При посадці саджанця слід трохи заглибити. Слабкі пагони вирізують, сильних залиште, скільки слід, скоротивши їх на половину (залиште 4-5 бруньок). Обрізку справляєте на нирку, спрямовану вгору і назовні куща. З цих гілок і буде формуватися каркас рослини.

На початку літа пагони, які не потрібні для формування скоротити до 10 см, а восени обрізку повторіть.

Обрізка червоної смородини
Обрізку червоної смородини проводять в період спокою пізньої восени або ранньою весною. Зрізи діаметром понад 8 мм бажано замазати варом.
Переглядів: 602
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz