Басейни при заміському будинку останнім часом будують все більше домовласників. Оскільки типів і моделей басейнів сьогодні безліч, то спорудження басейну тепер доступно для багатьох. Існує два основних типи басейнів - відкриті і закриті - перші будуються на присадибній ділянці, другі монтуються в самому будинку.
Зрозуміло, спорудження відкритих і закритих басейнів має свої особливості, свої плюси і мінуси.
Відкриті басейни.
Задумуючи будівництво відкритого басейну, в першу чергу необхідно подумати про його місцезнаходження. Тут потрібно врахувати наступні фактори.
Відкритий басейн треба встановлювати в сонячному місці, яке не продувається вітрами і подалі від рослинності. Якщо басейн будується близько до будинку, то необхідно ретельно прорахувати - чи не буде басейн негативно впливати на конструкцію будинку. Відкриті басейни бувають надувними, збірними і стаціонарними.
Надувні басейни прості в експлуатації - повітря накачується насосом, наповнюють водою - і готово. Правда, треба подумати, куди потім воду з басейну зливати, щоб не завдати пошкоджень ні дому, ні ділянці.Збірні басейни використовуються протягом теплого сезону, а на зиму розбираються. Складаються такі басейни з каркаса з високоміцної сталі із захисним покриттям від корозії, опорних стійок і ПВХ-плівки. Вони можуть встановлюватися і на поверхні, а можна басейн і вкопати в землю. Зібрати басейн можна за один день.
Стаціонарні басейни споруджуються на багато років (вони служать до 50 років), тому будівництво та оздоблення таких басейнів триває досить довго - від 1,5 до 3 місяців.Ці басейни діляться на: склопластикові, бетонні та кесонні.
Склопластикові басейни встановлюються відносно швидко - за кілька днів: досить вирити котлован і опустити туди чашу заводського виготовлення. Панелі чаші необхідно посилити ребрами жорсткості - тоді басейн буде нормально переживати зиму. Такі басейни найбільш герметичні і міцніше, ніж інші стаціонарні басейни.Бетонні басейни будувати і експлуатувати набагато складніше, вони дорожче. Попередньо необхідно здійснити проектування басейну, продумати систему гідроізоляції, а також визначитися з матеріалом для облицювання - вибрати між кахельною плиткою, плівковим ПВХ-покриттям або мозаїкою.
Кесонні басейни споруджуються, коли рівень грунтових вод розташований занадто близько до поверхні землі. Це найдорожчий варіант відкритого басейну. На дно котловану спочатку необхідно укласти солідну залізобетонну плиту, а зверху зварену металеву чашу - кесон, після чого чаша зв'язується з краями котловану бетоном. Зсередини чашу штукатурять і покривають шаром гідроізоляції, потім можна зайнятися і обробкою.
Будь-який басейн, зрозуміло, треба заповнити водою - водопровідної, з водойм або можна замовити цистерну з водою. Далі треба вирішити питання з очищенням води - механічної або хімічної. У першому випадку використовуються різноманітні фільтри, по - друге хлором (тільки треба пам'ятати про допустиму концентрацію - 0,3-0,4 мг / л) і іншими нешкідливими речовинами - бромом, активним киснем, міддю, іонами срібла. Для вірності можна застосувати і ультрафіолетові лампи або озонові установки.
Басейни всередині будинку.
Нерідко власники заміських будинків вважають за краще влаштовувати басейни всередині котеджу (звичайно, якщо площа будинку дозволяє). Головна перевага внутрішнього басейну - це, зрозуміло, можливість використовувати її круглий рік навіть в нашому суворому кліматі.Проектувати «закритий» басейн необхідно відразу в процесі проектування всього будинку - потім вбудувати басейн буде практично неможливо. Для проектування внутрішньобудинкового басейну слід в обов'язковому порядку запрошувати фахівців, які розрахують навантаження на фундамент будинку (це найголовніше), систему комунікацій і взагалі «впишуть» басейн в будівлю, з огляду на всі характеристики і басейну, і будівлі.Існує три основні технології будівництва басейнів всередині будинку: бетонні, пропіленові і скловолоконні ..Бетонні басейни є найміцнішими і довговічними. Процес їх будівництва виглядає наступним чином.Починається все з виїмки ґрунту - глибина її залежить від рівня грунтових вод, інших геологічних особливостей, а також від висоти фундаменту будинку. Після цього проводиться бетонна підготовка, армування і опалубка. Дно котловану засипається піщано-гравійної або інший відсипання, зверху укладається армована бетонна подушка завтовшки 10-20 см.
Далі виготовляється і встановлюється металевий каркас з арматури, дроту та інших витратних матеріалів та опалубка.
Бетонування самої чаші басейну може проводитися як в один прийом - при безперервної подачі бетону і в два, якщо безперервно подавати немає можливості. Як тільки зняли опалубку, поверхня чаші повинна бути рівною. Після бетонування чаша відстоятися близько місяця.
Для гідроізоляції чаші басейну на її поверхню зазвичай наноситься еластичне гідроізоляційне покриття, щоб уникнути утворення будь-яких тріщин в бетоні.
Ну і треба перевірити герметичність конструкції - басейн наповнюється водою і витримується 10 днів, після чого, за відсутності протікання можна злити воду, дати чаші висохнути і починати обробку басейну.Поліпропіленові басейни виготовляються швидко (приблизно за три тижні), вони герметичні, міцні, термостійкий і дешеві.
Поліпропіленову герметичну чашу встановлюють і заливають бетоном, при цьому не потрібні ні опалубка, ні облицювання.
Скловолоконні басейни виготовляються з матеріалів, що складаються з поліефірних смол, які армуються скловолокном.
Встановлюється такий басейн всього за кілька днів, чашу легко мити (як, власне, і в разі з поліпропіленовими басейнами).
Установка і зовнішніх, і внутрішніх басейнів - справа, дійсно складне, особливо коли мова йде про капітальні бетонних басейнах, тим більше - всередині будинку. Але якщо при помилках в процесі будівництва відкритого басейну можуть постраждати сам басейн і в деяких випадках ділянку, то неправильне проектування і монтаж басейну всередині заміського будинку можуть привести до істотних руйнувань самого котеджу.
Тому варто звернутися до фахівців нашої компанії і за проектом, і за установкою басейну - це буде і якісніше, і надійніше, і швидше, ніж займатися цим всім самостійно.