Середа, 24.04.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Події

США і надалі залишаться беззаперечним лідером
08.04.2018, 11:45
Поширена припущення про те, що світ змінюється і глобальне економічне лідерство поступово переходить від США до Китаю і ряду інших активно розвиваються країн, помилково. До такого висновку прийшов в своєму інтерв'ю Die Presse відомий шведський економіст і автор книги Funky Business К'єлль Нордстрем.На його думку, США і надалі залишаться беззаперечним лідером в економіці, тому що приїжджає в цю країну іммігрант може стати американцем вже протягом декількох років, навіть якщо при цьому він не ідеально говорить по-англійськи. "Правила американських компаній такі, що для них не важливо, звідки людина родом. Наприклад, в них завжди присутня дрес-код, про який можна почитати, часто з ілюстраціями, - сказав Нордстрем в своєму інтерв'ю. - Успіх теж оцінюється гранично формально. Відразу відомо, чого від тебе хочуть і чого ти домігся. і ці масштаби єдині для всіх: чоловіків, жінок, американців, іноземців. Їм все одно, мусульманин ти або лесбіянка: якщо ти хороший працівник, ти з нами ".

Тобто в США просто створюють умови, найбільш сприятливі для того, щоб молоді і найбільш перспективні кадри з усього світу обрали в якості місця роботи саме цю країну. Найкращі студенти, на думку Нордстрема, їдуть не тільки з чиєї-небудь рекомендації, скільки самі. Так, 40% з них рік навчаються за кордоном, і кращим з них американські університети пропонують залишитися.

"За десять з чимось років Європа експортувала в США близько 500 тисяч осіб з університетською освітою, - нагадав економіст, що само по собі є великою проблемою для самої Європи. - Наприклад, наші фірми не так добре ставляться до тих, хто приїхав з Індії. Багато випускників хотіли б працювати на Siemens, але, щоб зробити там кар'єру, починаючи з деякого рівня, потрібно дуже добре знати німецьку мову. Тому вони йдуть до конкурентів ".

Для того щоб не відстати і розвиватися нарівні з США, за словами Нордстрема, Європі потрібно підвищити свою привабливість, зокрема, забезпечення різних свобод, зокрема, свободи пересування. "Щоб австрійка могла стати депутатом шведського парламенту. Не тільки в теорії, а й на ділі", - зазначив економіст в інтерв'ю.

Що стосується поширеної думки про те, що майбутнє сьогодні належить Китаю, Індії або Бразилії, то тут Нордстрем вказав на видимі обмеження. Китай - закрите товариство з чотирьохтисячолітньої культурою і до того ж жорстока диктатура, що несумісні з типажем винахідника із Силіконової долини.

Чи не відчуває він ніяких ілюзій і щодо нашої країни. "Росія теж ніколи не створить нічого цінного. Це ціна, яку країна платить за централізоване управління. Тільки відкриті, ліберальні, демократичні суспільства можуть створити щось путнє. Китай може створювати дешеву продукцію, прості речі, але лідером у розвитку нових продуктів йому не стати ", - пояснив шведський економіст.

Також, за його словами, судячи з того, що відбувається в Росії, в цій країні навіть при наявності економічної свободи складно зміцнити демократичні засади. "Потрібен працюючий парламент і дієвий поліцейський апарат. Інакше буде не бізнес, а мафія". Що стосується Китаю, то тут лібералізація має місце, але вона просувається такими невеликими кроками, що "ні ви, ні я за життя не побачимо демократичний Китай", - сказав економіст.

Досить просто прокоментував Нордстрем і розхожа думка про насування кінець капіталізму. Пошук альтернативних йому систем він пояснив тим, що "на іншій стороні трава завжди зеленіша".Треба визнати, що версія Нордстрема йде врозріз з думкою більшості експертів, які віщують серйозні зміни в складі дійових осіб на світовій економічній Олімпі. Однак всі доводи, наведені шведським економістом, досить логічні і повністю підтверджені життєвою практикою. Дійсно, молодість і інтелект, що лежать в основі будь-якого процесу розвитку, прагнуть туди, де існує певний рівень свобод і чітко промальовані перспективи. Поки ліберальна модель, найбільш повно представлена ​​все в тих же США, не має в цьому плані серйозних конкурентів.
Переглядів: 453
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz