Вівторок, 23.04.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Події

Шукаю роботу в Польщі.
21.07.2015, 11:00
Важливим аспектом в політичних відносинах є міграція робочої сили. Слід зазначити, що ряд європейських країн закрили ринки праці для громадян, приєдналися до Євросоюзу країн Східної Європи. Західні країни побоюються напливу дешевої робочої сили, що зруйнує їхній ринок праці. Східні держави, навпаки не хочуть відтоку кваліфікованих фахівців із своїх країн.

Разом з тим, на сьогоднішній день для українських громадян є варіанти працевлаштуватися за кордоном. Польща відкриває двері для іноземної робочої сили зі Сходу. Ця країна не так давно увійшла в Євросоюз. Польські громадяни, в пошуках кращих заробітків, попрямували в країни Західної Європи. За рахунок цього звільнилися вакансії для українських робітників. В силу різниці матеріальних і соціальних рівнів наших країн, рівень зарплат, який став не задовольняти польських громадян, залишається все — таки привабливим для українців.

В яких галузях можна знайти роботу:

Якщо ви вирішите знайти в Польщі вакансію програміста, економіста, бухгалтера – малоймовірно, що ваші пошуки будуть успішними. Швидше поїдете за кордон, якщо вирішите запропонувати у своєму обличчі дешеву робочу силу, хоча нагадаємо ще раз, рівень зарплати – цифра відносна. У Польщі з більшою ймовірністю можна знайти роботу в сільськогосподарській галузі, в будівництві. Це різноробочі, муляри, високо цінується праця зварника, монтажника. Сфера обслуговування набирає гувернерів, офіціантів, барменів.

Останнім часом, основна маса польських лікарів і медсестер виїхали працювати до Німеччини. Українські громадяни можуть зайняти наявні вакансії, але для цього потрібно буде підтвердити свою кваліфікацію і здати тест на знання польської мови.

Рівень зарплат:

Рівень зарплат коливається від 350 до 1000 євро. Все залежить від того, як вас оцінить роботодавець, але враховуйте, що він захоче заощадити на іноземця. Тому українських громадян цінують дешевше, ніж поляків у частині аналогічного праці. Умови проживання обговорюються заздалегідь. Або ви самостійно орендуєте житло, або роботодавець надає вам кімнату в гуртожитку. Частіше компанія — роботодавець, оплачує проживання свого співробітника.

Вартість житла на околиці житлового масиви приблизно становить до 100 євро. Комунальні послуги дорогі. Перш ніж вирішите зняти квартиру на двох, або трьох, що б заощадити — порівняйте вартість оренди житла з комунальними витратами, які зростуть разом з кількістю проживаючих мешканців.

Ціни на продукти в Польщі трохи вище українських, приблизно на 10%. Добре, якщо у вас буде час, скупиться на ринку, де ви заощадите 1-2 євро на кожній покупці.

Вартість громадського транспорту в рази дорожче, ніж в Україні.

Знання мови:

Без володіння мовою, хоча б на побутовому рівні, ви не зможете працювати. Будьте готові до того, що ні хто не виявить до вас участь і турботу. Труднощі в побуті і на роботі, вам доведеться вирішувати самостійно. Без володіння мовою країни, в якій ви працюєте і живете, буде в рази важче долати життєві перешкоди.

Порядок працевлаштування:

На сьогоднішній день в Україні працює маса рекрутських фірм, які надають послуги з працевлаштування наших громадян за кордоном, в тому числі і в Польщі. В даний час, з польської сторони намітилася позитивна тенденція, в частині порядку отримання робочих віз. Процедура значно прискорилася і спростилася, за рахунок дефіциту робочої сили в сільському господарстві Польщі. Фермер самостійно запевняє список своїх майбутніх працівників. Після пред'явлення даного списку і свого документа, що посвідчує особу, протягом трьох діб, вам вручать у польському консульстві робочу візу, за період до шести місяців — максимум.

Працевлаштуватися можна і без допомоги рекрутських агентств. Слід викласти в системах інтернету своє резюме польською та англійською мовами. Добре мати рекомендаційні листи від попередніх роботодавців.

Про підводні камені:

Реальна небезпека – депортація з Польщі, за нелегальне працевлаштування. Є безліч достовірних фактів, що підтверджують пропажу нелегальних працівників. І в даний час, ці люди вважаються зниклими без вести.

Українські громадяни заощаджують на страховках. Звернутися до лікаря, без страховки, обходиться в 12 євро, без вартості ліків. Слід знати, що вартість страхового поліса отриманого на Україні в рази дешевше, ніж аналогічний документ, придбаний вже в Польщі. При крайніх обставинах, перебуваючи в Польщі, ви завжди можете звернутися в українське посольство. У кожному великому місті Польщі працює українське посольство, в якому відповідно до законодавства України, зобов'язані вам допомогти.

Для інформації: в консульстві міста Києва можна отримати польську робочу візу всього за 2-3 години.
Джерело: http://work-garant.com/ishhu-rabotu-v-polshe/
Переглядів: 603
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz