Субота, 20.04.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Медицина

Міфи про cхуднення
09.06.2020, 15:48
МІФ 1. Швидко схуднеш — потім так само швидко набереш зайву вагу

Зовсім не корисно, коли вага то підвищується, то знижується. Людина — не гармошка, яку можна постійно розтягувати і стискати. На якомусь етапі настають поломки, з'являються такі хвороби, яких можна було б уникнути, коли б не ці коливання. Нормальною вважається втрата 1–2 кг в місяць. Ми накопичуємо вагу досить довго, за цей час організм до неї звикає. Якщо швидко і різко знижувати вагу, системи регуляції не встигають реагувати на ці зміни. Навіть в умовах клініки нормою вважається 10% втрати від тієї ваги, з якою людина прийшла на лікування. Якщо вам вдалося хоч би трохи схуднути, не прагніть скидати вагу далі, краще спробуйте її утримати. Якщо вдалося, значить, організм адаптувався, можна худнути далі. Тим, хто зміг схуднути відразу набагато, доведеться докласти удвічі більше зусиль, щоб дотримувати обмеження в харчуванні, займатися спортом. Ви повинні розуміти, що схуднення — це не примха на один тиждень, а програма, яку потрібно дотримувати все життя. Боротьба з ожирінням — це в першу чергу зміна образу життя, а це поняття включає і їду, і фізичне навантаження, і те, як ви відпочиваєте, скільки спите, як справляєтеся з емоційними стресами. Все це безпосередньо пов'язано із зайвою вагою. Якщо не думати про їжу ви не можете, тим більше не вмієте обмежувати себе, пора звертатися не тільки до дієтолога, але і до психолога.

МІФ 2. Зайва вага передається по спадковості

Лише у 36% людей стійкий обмін речовин. Якраз про них придумана приказка: не в коня корм. Вони можуть не дотримувати дієту, поїдати солодощі, і це не позначиться на їх фігурі. Зате інші 64% мають схильність до повноти і, як це сумно, повинні себе обмежувати. Люди, у яких худі батьки, тільки в 25% випадків можуть мати зайву вагу. Якщо ж повний один з батьків, у 50% дітей є ризик набрати зайві кілограми. Якщо зайву вагу мають обидва — 80% вірогідність, що дитина теж буде повною. Але у більшості «спадковість» ця полягає в тому, що в сім'ї звикли харчуватися багато і калорійно, — звідси і зайва вага.

Людина починає набирати вагу, коли «з'їдає» калорій більше, ніж витрачає. Подумайте, чому це відбувається. Можливо, виною тому нова робота, де доводиться більше сидіти; покупка машини, внаслідок чого піші прогулянки зійшли нанівець, або поряд з роботою з'явився новий фаст-фуд, що вабить своїми ароматами . Якщо знатимете причину появи ненависних кілограмів, з ними буде легше боротися.

МІФ 3. Хорошої людини повинно бути багато

Звичайно, комусь подобаються добродушні товстуни, багато з яких симпатичні і розумні люди. Але не забувайте, що ожиріння — це хвороба, і відноситися до нього потрібно як до хвороби. Зайву вагу провокує розвиток багатьох захворювань: цукрового діабету, хвороби суглобів, атеросклерозу, жовчно-кам'яної хвороби. Уявіть, як би це позначилося на організмі, якби, наприклад, ви весь час носили з собою важкий мішок. А повна людина щодня носить десяток, а то і сотню зайвих кілограмів.

Відхилення у вазі визначаються по ваго-ростовому індексу (індексу Кетле). Щоб його дізнатися, потрібно свою вагу, виражену в кілограмах, розділити на квадрат свого росту, виражений в метрах. Якщо отримана цифра складає від 18,5 до 23,8, то для жінки це нормальна вага. Для чоловіка цей індекс повинен бути 20–25. Якщо отримана цифра більша, значить, є проблеми із зайвою вагою.

МІФ 4. Дієта краща за фізкультуру

Для того, щоб боротися із зайвою вагою, недостатньо зробити одну дію і на цьому заспокоїтися. Сів на дієту, але не зайнявся фізкультурою або бігаєш в тренажерний зал, продовжуючи балувати себе смаженою картоплею, ковбасою і еклерами на десерт? Можна навіть не чекати результатів таких зусиль. При цьому як фізкультури недостатньо з ранку розкинути 10 разів руки в сторони і поприсідати кілька разів. Потрібне серйозніше навантаження.

Жодна система, яка направлена на зниження маси тіла, не виключає змін в харчуванні. Врахуйте, що якщо щодня з'їдати всього 100 зайвих калорій (це навіть менше шматочка хліба або однієї шоколадної цукерки), за рік можна додати 3–4 кг Якщо перевищувати норму на 300 калорій в день, за цей же час набіжить 6–10 кг Для того, щоб витратити тарілку каші (на молоці), потрібно протягом півтора годинників мити вікно. Судячи по кількості повних людей і немитих вікон, ніхто ці рекомендації не дотримує. Отже, перш ніж в черговий раз заглянути в холодильник, подумайте, чим ви виправдаєте цей вчинок.

МІФ 5. Біологічно активні добавки знижують вагу

Основна функція Бадів — відновлювати нестачу вітамінів, мінералів і мікроелементів. Органічні речовини, які входять до складу добавок, потрібні швидше для профілактики, чим для лікування. Є добавки, які діють на функціональний стан органів. Відомо, що чим повніша людина, тим більша у неї затримка рідини в організмі. В цьому випадку рекомендуються добавки, які володіють сечогінною дією. У повних людей часто є проблеми з кишечником, тоді потрібні Бади, що володіють послаблюючим ефектом. Є добавки, за допомогою яких намагаються вплинути на обмінні процеси, хоча це дуже важко зробити. Бади можуть знижувати апетит. Але не забувайте: вибирати добавку потрібно, тільки порадившись з лікарем. Не керуйтеся рекламою, щоб не нашкодити собі. Наприклад, якщо у вас камені в жовчному міхурі, а БАД володіє жовчогінною дією, можна викликати напад.

МІФ 6. Щоб схуднути, потрібно відмовитися від солодкого і жирного

Солодощі люди внесли до свого раціону самі. У природі натуральний цукор як такий не зустрічається. Тварини не їдять ні цукру, ні солі. Ми ж іноді зловживаємо смакотою, що зовсім не корисно для фігури. Що стосується жиру, то ми не зможемо скласти свій раціон так, щоб зовсім обійтися без нього. У жирі розчиняється ряд вітамінів. Недостача його приведе до браку вітаміну Е, який важливий для репродуктивної функції, вітаміну D, який важливий для кісток, вітаміну А (потрібний для зору). Жири бувають тугоплавкі і поліненасичені. Останні корисні і містяться в рослинному маслі, рибі. У будь-якому випадку не можна відмовитися від жирів зовсім. Зараз можна вибрати продукти з меншим вмістом жиру (наприклад, купити молоко не 6% жирності, а 2,5%, 1,5%, 0,5%).

МІФ 7. Після 6 вечора їсти не можна

Звичка наїдатися на ніч є у багатьох: весь день пробігаєш, а удома можна сісти і смачно повечеряти «за весь день». Дійсно, краще не їсти після 6 вечора — ближче до ночі сповільнюються обмінні процеси, і витрачати отримані калорії буде вже нікуди, значить, вони перетворяться на жир.

Інша справа, що не всі можуть дозволити собі вечерю в 6 вечора, багато хто працює до 9. Тому, якщо ви сидите в офісі допізна, перекусіть на роботі, щоб удома не поглинати все підряд, ніби місяць не їли. Для перекусу підійде молочний продукт (йогурт, сир). І голодним не залишишся, і на ніч не доведеться об'їдатися.

МІФ 8. Чим менше їси, тим більше худнеш

Зовсім не обов'язково. Коли себе дуже обмежуєш і постійно думаєш про їжу, можна у прямому розумінні збожеволіти на думках про харчування: підеш в магазин за зубною пастою і прокинешся вже у кондитерського відділі. Якщо хочете схуднути, дотримуйте нехитре правило. Кожна людина знає, скільки приблизно вона з'їдає за один раз і яка порція для неї нормальна. Тому, як тільки поклали на тарілку свою порцію, третину відразу ж відкладайте. Захотілося поїсти ближче до вечора? Половину порції з тарілки геть. Протягом дня їжте частіше, але трохи менше, переважно вегетаріанську їжу.

МІФ 9. Бувають пігулки, які знижують апетит

Бувають. З їх допомогою блокується центр голоду в головному мозку. Але якщо ви все-таки можете себе стримати, краще обійтися без них. Вибирати ці пігулки потрібно тільки разом з лікарем. Пам'ятаєте, що чим сильніше препарат відбиває апетит, тим більше у нього протипоказань: в першу чергу це підвищення артеріального тиску і серцебиття.

МІФ 10. Чорний хліб для того, хто худне кращий, ніж білий

По калорійності чорний і білий хліб практично однакові. Але чорний хліб печуть з грубшого зерна. У ньому міститься багато вітамінів групи В, більше харчових волокон. Такими ж якостями володіє хліб з додаванням висівок. Харчові волокна допомагають уникнути запорів, які часто бувають у повних людей. Але знову ж таки краще запитати у дієтолога, чи варто вам переходити на чорний хліб. Раптом його властивості вам тільки нашкодять? Якщо, наприклад, у людини виразкова хвороба, чорний хліб їй ніхто не порадить.

МІФ 11. Потрібно пити чай для схуднення

Чай для схуднення, як правило, містить сечогінні, жовчогінні або послаблювальні речовини, або вони поєднуються. Чим це корисно, вже сказано. Але від ожиріння чай вас не позбавить. Це не метод боротьби із зайвою вагою.

МІФ 12. Краще їсти більше овочів і фруктів

Звичайно. Але це не означає, що замість порції картоплі потрібно з'їсти 5 кг винограду. Крім того, є фрукти, в яких не так мало калорій. Наприклад, інжир і оливки містять багато жиру. Виноград при всій своїй користі містить достатньо фруктози, а це той же цукор. Не сприяють схудненню і банани. Це не означає, що такі фрукти потрібно виключити зовсім. З'їжте один банан в день, але не треба обжиратися.

МІФ 13. Масаж і крем допоможуть схуднути

Є думка, що активні речовини ми можемо отримувати і через шкіру. Косметологи вважають, що креми для схуднення корисні вже тільки тим, що, втираючи їх, ви масажуєте тіло. А якщо ще і крем володіє хоч якимсь ефектом і масаж робить професійний масажист, то, звичайно, ці процедури будуть тільки корисні. Але одним масажем проблеми не вирішити. Він не відміняє ні обмежень в харчуванні, ні фізичних навантажень, ні зміни образу життя в цілому.
Переглядів: 433
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz