Четвер, 25.04.2024
Головна Реєстрація RSS
Опитування
 Чи готові ви сортувати сміття..
Всього відповідів: 113
Форма входу
Категорії розділу
Політика [44]
Економіка [56]
Події [32]
Суспільство [115]
Технології [181]
Авто [51]
Спорт [18]
Медицина [47]
Шоу-бізнес [24]
Курйози [27]
Пошук
Параметри
 
Економіка

Турция.
24.03.2015, 07:53
Адміністративно-територіальний устрій Туреччини.
В адміністративно-територіальному відношенні Туреччина розділена на 80 илей (провінцій), 849 ильче (округів), які у свою чергу діляться на 681 буджак (волость, буджаки є не у всіх ильче). Крім того, великі міста розділені на міські округи і квартали (махаллі). Система місцевої адміністрації простроена на засадах бюрократичного централізму і суворої ієрархії. Повнота влади в мулі належить валі (губернатору). Його кандидатура висувається Міністерством внутрішніх справ, а він призначається рішенням Ради міністрів і затверджується президентом.

Судова система і прокуратура Відповідно до конституції, судді незалежні при виконанні своїх обов'язків. Судді і прокурори не можуть бути звільнені зі своєї посади, не можуть бути примусово відправлені у відставку раніше встановленого конституцією терміну (по досягненні 65 років).

Судді призначаються Вищою радою суддів і прокурорів. Крім того, в компетенцію Ради входить складання висновків про відповідність суддів займаним посадам, винесення дисциплінарних стягнень, відсторонення суддів і прокурорів від займаної посади.

Прокуратура в Туреччині повністю залежить від виконавчої влади, так як всі прокурори призначаються президентом за рекомендацією Вищої ради суддів і прокурорів.

Державне пристрій
Після падіння в 1918 році Османської Імперії, держави-переможниці планували поділити її територію. 23 квітня 1920 року в Анкарі під керівництвом Мустафи Кемаля Ататюрка було скликано Національні Збори, яке повело звитяжну війну проти французьких, італійських, грецьких і вірменських окупантів. Перемігши у визвольній війні, 1 листопада 1922 року Мустафа Кемаль оголосив про позбавлення влади монархії, а 23 жовтня 1923 року Національні Збори проголосили Турецьку Республіку.

Турецька Республіка - унітарна держава зі змішаною формою правління (з елементами як парламентської, так і президентської республіки). У відповідності з конституцією (прийнята у 1982 р.) законодавча влада в Туреччині належить однопалатному парламенту (меджлісу) - великим національним зборам Туреччини (ВНЗТ), яке складається з 550 депутатів, що обираються на основі загальних, прямих і рівних виборів таємним голосуванням строком на 5 років. Право голосу мають турецькі громадяни, які досягли 18-річного віку. Не можуть голосувати солдатів і унтер-офіцери строкової служби, курсанти і слухачі військових училищ, особи, засуджені судом і які відбувають покарання.

Депутатами ВНЗТ можуть бути обрані громадяни, які досягли 30-річного віку. Кандидати в депутати в більшості своїй реєструються за списками політичних партій.

Крім законодавчої діяльності, ВНЗТ контролює діяльність уряду та окремих міністрів, надає Раді міністрів права приймати постанови, що мають силу закону; обговорює і приймає закони про державний бюджет і податки, оголошує війну і укладає мир; затверджує укладені урядом міжнародні договори та угоди.

Президент і Уряд
Президент республіки займає домінуюче становище в державному механізмі. Він - глава держави і, згідно конституції, уособлює собою єдність і неподільність країни і нації. Президент наділений великими повноваженнями в сфері виконавчої, законодавчої та судової влади. Обирається парламентом строком на 7 років без права переобрання на другий термін.

Президентом республіки може бути обраний турецький громадянин, який досяг 40-річного віку, має вищу освіту, володіє всіма необхідними якостями для обрання депутатом парламенту. Конституція наказує, що президент повинен бути безпартійним і нейтральним по відношенню до партійного складу парламенту. У Туреччині немає посади віце-президента. У разі хвороби, закордонної поїздки або смерті, функції президента переходять до голови ВНЗТ.

Виконавча влада здійснюється президентом і Радою міністрів. За традицією, президент призначає лідера що перемогла на виборах партії прем'єр-міністром, а рекомендованих їм осіб - міністрами.

Політичні партії Найбільш значними політичними партіями країни у 1999 р. були консервативні Партія вітчизни (13,2% голосів на парламентських виборах 1999 р.) і Партія вірного шляху (12% голосів), соціал-демократичні Народно-республіканська партія (8,9% голосів) і Демократична ліва партія (22,1% голосів), клерикальна Партія чесноти (15,5% голосів) (влітку 2001 року разделившаяся на Партію щастя і Партію справедливості і розвитку) і ультраправа Партія націоналістичного руху (18,1% голосів).

А на останніх виборах, які відбулися 3 листопада 2002 р., переконливу перемогу здобула Партія справедливості і розвитку (Adalet ve Kalkinma Partisi) -34,276% голосів. Друге місце посіла Народно-республіканська партія (Cumhuriyet Halk Partisi) з 19,399% голосів виборців. Всі інші партії не змогли подолати 10%-ний бар'єр і не змогли потрапити у ВНЗТ. Таким чином, новий уряд було сформовано ПСР .
Переглядів: 657
Зворотній зв'язок
Реклама
Друзі сайту
Каталог сайтів
Статистика
HotLog TOP.GE Business-Key Top Sites
Хостинг від uCoz